پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

سردار صفوی در دیدار با مدیران و پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت؛

توسعه و آباداني كشور از مسير پژوهش مي‌گذرد

سردار صفوي، مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا، روز چهارشنبه 27 تير‌ماه با رياست پژوهشگاه صنعت نفت و مدیران آن مجموعه دیدار و از دستاورد‌ها و توانمندي‌هاي پژوهشگران بازديد به عمل آورد.

سردار صفوي در مصاحبه اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت به برنامه ششم توسعه كه از سال جاري آغاز مي‌شود و تا سال 1400 ادامه دارد، اشاره كرد و گفت: بر اساس اين برنامه در تلاش هستيم كه با توانمندي و ظرفيت‌هاي موجود در مناطق مختلف كشور آشنا شويم و در همين‌ راستا از دستاوردهاي مهم اين مجموعه و ظرفیت‌های این سازمان از حیث اندیشمندان و پژوهشگرانی که در آن فعالیت می کنند استفاده كنيم و اين موضوع به عنوان بخشی از برنامه در دستور کار قرار گيرد.

وي با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت از توانمندي‌­هاي بسيار بالايي برخوردار است، تصريح كرد: اميدواريم مسئولين ساير وزارت‌خانه‌ها و نهاد‌ها كه مرتبط با امور پژوهشي اين مجموعه فعاليت مي‌كنند، با امكانات اين مركز تحقيقاتي آشنا شوند و در آينده بتوانند پروژه‌هاي تحقيقاتي مشتركي را با يكديگر تعريف كنند.

سردار صفوي با تاكيد بر اين‌كه پس از بازديد از اين پژوهشگاه به عنوان مُبلِغ براي اين سازمان عمل خواهم كرد اظهار داشت: يقين دارم بسياري از مشكلات كشور در بخش‌هاي آب، محيط زيست، نفت، گاز و پتروشيمي با توانمندي پژوهشگران اين مركز تحقيقاتي قابل حل مي‌باشد و اين مركز تحقيق و توسعه قادر است فعاليت‌هاي پژوهشي را به ارزش افزوده تبديل كند و كشور را از صادرات نفت خام يا ورود تكنولوژي به داخل كشور بي نياز نمايد.

وي در همين راستا تصريح كرد: اميدواریم با اعتبار مدیریت فعلي پژوهشگاه و ظرفيت­هاي بالاي این مجموعه، پژوهشگاه صنعت نفت بتواند طي 5 سال آينده خدمات بزرگي را در ارتباط با بخش‌هاي خصوصي نيز انجام دهد. به طور مثال در بسياري از پالايشگاه‌ها،كاتاليست‌هاي مورد نياز كشور از خارج تهيه مي‌شود در حالي كه بسياري از آن‌ها در اين مجموعه قابليت طراحي و ساخت دارند و با ساخت آن‌ها مي‌توان كشور را در اين حوزه بي‌نياز نمود.

مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا به مقوله پر اهميت پژوهش نيز اشاره كرد و گفت: با اعتمادی که مقام معظم رهبری به دانشمندان و جوانان کشور دارند، نگاه و توجه بیشتر مسئولان کلان کشور به موضوع پژوهش را مي‌طلبد، به طوري كه در بودجه‌ بندی، در مجلس، وزارت علوم و همینطور دانشگاه‌ ها، مي بايست به اين امر مهم توجه ويژه‌اي داشته باشيم.

وي در انتها افزود: بر اين باور هستم كه راه توسعه و آباداني كشور از مسير پژوهش مي‌گذرد و يكي از راه‌هاي قدرتمند شدن، ارتقاء قدرت پژوهشي است و به این ترتیب می توانیم یک ایران قدرتمند در برنامه 1404 بسازیم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت