پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با هدف ارتقاء مشارکت های علمی و فناورانه انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران

روز يكشنبه 28 مردادماه تفاهم‌نامه همكاري ميان پژوهشگاه صنعت نفت و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران با حضور دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه و دكتر نصرت‌الله ضرغام، رئيس صندوق در مركز همايش‌هاي بين‌المللي به امضاء رسيد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، از آنجا که پژوهشگران و فناوران موجبات ترقي، تعالي، توسعه علمي و فناوري و در نهايت توسعه پايدار همه جانبه را در كشور فراهم مي‌سازند، از اين رو صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران، به منظور شناسايي، برقراري ارتباط و حمايت از این قشر توانمند و استفاده از عواید حاصل از مشاركت و همكاري‌هاي علمي آنان در اجراي سياست‌هاي خود، تفاهم نامه همكاري امضاء كردند.

بر اساس اين گزاش اين دو سازمان با هدف پيگيري و جهت‌دي به راهبرد‌ها و فعاليت‌هاي پژوهشگاه در راستاي تحقق هدف " پژوهش منجر به فناوري"، بسط و گسترش ارتباطات و همكاري‌هاي داخلي، ارتقاي فناوري‌هاي ملي، جذب سرمايه، ظرفيت‌سازي و توسعه منابع انساني لازم براي تبديل علم به فناوري اقدام به امضاء اين تفاهم نامه كرده‌اند.

ثبت بين‌المللي اختراعات در حوزه تحقيقاتي نفت، حمايت از برگزاري كارگاه‌هاي اموزشي ملي و بين‌المللي در داخل كشور در حوزه تحقيقاتي صنعت نفت و همكاري در زمينه اجراي تحقيقات و پژوهش در صنعت نفت را مي‌توان از مهم‌ترين موضوعات اين تفاهم نامه برشمرد.

اين گزارش مي‌افزايد صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران در افق 1404 نهادي تعالي محور و پيشرو در كمك به تحقق پيشتازي ايران اسلامي در توليد علم و فناوري است كه سه محور كمك به تحقيقات تحول آفرين، حمايت از پژوهشگران، فناوران و نوآوران و تقويت و توسعه زيرساخت‌هاي علم، فناوري و نوآوري در كشور را شامل می شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت