پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در پژوهشگاه صنعت نفت می گیرد:

اجرای عملیاتی طرح های کارگروه مدیریت بحران آب

هفتمین جلسه کارگروه مدیریت بحران آب و انرژی با حضور مدیران و کارشناسان واحدهای خدمات فنی و عمومی، ایمنی بهداشت و پدافند غیر عامل، روابط عمومی، امور ورزش وحراست در معاونت پشتیبانی پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت به نقل از مهدی گوگل دبیر این کارگروه، در این جلسه مطالعات و ارزیابی های انجام شده در زمینه بازیافت پساب های ذرات بالا ( High TS) نظیر شستشوی معکوس فیلترها و املاح بالا (High TDS) نظیر بلودان برج های خنک کننده برای استفاده مجدد در آبیاری فضای سبز بررسی شد و برای ورود به فاز اجرای عملیاتی آنها تصمیم گیری صورت گرفت.

این گزارش می افزاید با بررسی های بعمل آمده، از سال آینده استفاده از آب چاه برای آبیاری فضای سبز متوقف و منابعی نظیر پساب تصفیه شده، آب تخلیه جکوزی و حوضچه آبسرد، پساب شستشوی معکوس فیلترها و بلودان برج های خنک کننده در این زمینه جایگزین خواهد شد.

بنا به اظهار دبیر کمیته مدیریت بحران آب، با راه اندازی طرح های مورد نظر در این کارگروه، پژوهشگاه صنعت نفت از دیدگاه مدیریت آب در زمرهء سازمان های شاخص و پیشتاز قرار خواهد گرفت و الگوهای بکار گرفته شده، قابل بهره گیری در موسسات و ارگانهای دیگر می باشد.

گفتنی است در زمینه مدیریت آب در برج های خنک کننده، استخر و فضای سبز، طرح های دیگری نیز در مرحله امکان سنجی و طراحی است که نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت