پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دکتر توفیقی در افتتاحیه هفتمین همایش علوم و فناوری نانو؛

پیشرفت نانو در کشور مایهء مباهات است

دکتر توفیقی، رییس هفتمین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو در مراسم افتتاحیه این همایش که روز چهارشنبه چهارم مهرماه برگزار شد با بیان اینکه عمر فناوری نانو بیش از پانزده سال نمی باشد گفت: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در کشور در این مدت کوتاه تشکیل شد و در حالی کلید واژه نانو فناوری در محافل علمی مطرح شده است که بسیاری از افراد با این واژه آشنا نبوده اند.

وی ادامه داد: تاکنون پیشرفت های بدست آمده در این حوزه بسیار باعث مباهات و افتخار است چرا که به موازات پیشرفت های علمی حیاتی و سرنوشت ساز در این دانش، پیشرفت دانشگاه ­ها و رشته­ های دانشگاهی و تربیت دانش آموختگان ممتاز و اساتید طراز اول را به وضوح می توان شاهد بود.

توفیقی با بیان اینکه ما شاهد پیشرفت چشمگیر متخصصان ایرانی در ارایه مقالات برجسته در حوزه نانو در سطح دنیا هستیم گفت: امروز با تلاش متخصصین ایرانی بسیاری از شرکت های بزرگ پا به این عرصه جدید گذاشته اند و فناوری نانو به بازار هم عرضه شده است.

رییس این همایش به توانمندی پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه نانو نیز اشاره کرد و گفت: متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه نانو فناوری پیشتاز هستند به نحوری که در حوزه ازدیاد برداشت و همینطور موضوعات مربوط به حفاری، در بخش تولید مواد شیمیایی و حوزه های محیط زیستی می توان کاربرد نانو را به خوبی شاهد بود و این امر می تواند به ارتقا سطح دانش فنی صنعت حیاتی نفت در کشور کمک شایانی کند.

توفیقی بر حمایت جوانان در این عرصه نیز تاکید کرد و گفت: مدیران باید در حد توان از متخصصین و جوانان این حوزه حمایت کنند چرا که جوانان ما و فارغ التحصیلان ما نشان دادند از استعدادهای طراز اول و بالایی برخوردار هستند و پیشرفت های شایان توجه این علم در زمان کوتاه، نمونه ای از توانمندی های متخصصان ایرانی است.

ایشان ادامه داد: دنیای امروز دنیای رقابت علم و فناوری است و همه تلاش می کنند در این عرصه پیشتاز باشند، از این رو ما هم می توانیم با تکیه بر توانمندی محققان خود به موفقیت های بسیاری دست یابیم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت