پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

برگزاری ششمین هم اندیشی مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر؛

ضرورت خود ارزیابی تمامی مدیران سازمان

روز سه‌شنبه 10 مهر‌ماه، ششمين جلسه هم انديشي پيرامون موضوعات مرتبط با پرديس بالا‌دستي، با حضور رييس پژوهشگاه، اعضای هیئت رئیسه و جمعي از اندیشمندان و کارکنان این پردیس در مركز همايش‌هاي بين‌المللي اين مجموعه برگزار شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، با بیان اینکه همواره در اتخاذ تصميمات خود از نتايج اين جلسات استفاده كرده‌ام گفت: مهم‌ترين كاربرد اين‌گونه هم‌انديشي‌ها را بهبود كيفيت تصميم‌گيري است چرا که روزانه تصميمات مهم و كليدي در سازمان اتخاذ می شود كه پشتوانه‌هاي فكري و اطلاعات وسيع و ارزشمند مديران،شانس موفقيت در اتخاذ تصميات بهتر را افزايش می دهد.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت به تمايز و تبعيض‌هاي ميان اعضاء هيات علمي و غير علمي نيز اشاره كرد و گفت: هيات علمي يك عنوان است كه اصولا در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد ولي بيش از 90 درصد اختراعات ثبت شده در دنيا همواره از سوي اعضاء غير هيات علمي انجام مي‌شود از اين رو نبايد ارز‌ش‌گذاري مادي و معنوي براي اين افراد به صورت جداگانه قائل شويم.

ایشان در ادامه به تاسيس مركز نوآوري در پژوهشگاه نيز اشاره كرد و گفت: مراكز نوآوري از تجربه‌هاي پيشرفته در سطح جهان محسوب مي‌شود از اين رو پژوهشگاه صنعت نفت نیز با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در تلاش است يك مركز نوآوري در اين مجموعه ايجاد كند.

وي در همين راستا تصريح كرد: بازديد‌هاي بسياري از ار پارك فناوري پرديس و چندین شتاب‌دهنده كه در زمينه انرژي تجربه‌هاي بالايي دارند را انجام داده‌ايم و قرار است به زودي يكي از شتاب‌دهندها در فضاي غير دولتي و بروكراسي‌هاي غير پژوهشگاهي در اين مجموعه مستقر شود.

گفتنی است اين هم‌انديشي، ششمين جلسه از سلسله نشست‌هاي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با كاركنان اين سازمان مي‌باشد و در اين هم‌انديشي، مسايل مرتبط با اعضاء هيات علمي، حقوق و مزاياي پيمانكاران، بررسي ساختار پژوهشگاه، اصلاح روند اخذ پروژه‌ها،ضرورت ارزیابی درونی و پاسخگویی مسئولین در همه سطوح مدیریتی، كاهش بروكراسي، ارايه راهكار براي جابه‌جايي تبادلات ارزي، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خاطر نشان مي‌شود در پايان اين نشست، مراسم معارفه سرپرست جديد پژوهشكده علوم زمين پرديس بالادستي ، دكتر بيژن بيرانوند ، نيز برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت