پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دهمين ژورنال كلاب با عنوان " كاربرد پلاسما در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي " روز شنبه 7 مهرماه 97 توسط دكتر بزرگ زاده با هدف اطلاع از آخرين پيشرفت هاي علمي و جديدترين دستاوردهاي روز جهان در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در اين نشست دكتر بزرگ زاده فناوری نوين پلاسما را به عنوان يكي از فناوري­های پركاربرد و مهم در آينده برای ارتقاء سطح صنعت نفت و گاز، صيانت از محيط زيست، توليد انرژی پاک و بطور کلی ايجاد ارزش افزوده بالا برشمرد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه موضوعاتی نظیر كاربردهاي به روز و چشمگير اين تكنولوژي در صنايع بالادستي از جمله استخراج، حفاري، ازدياد برداشت، ريفورمينگ گاز، توليد گاز سنتز و انرژی پاک از انواع زباله و پسماند، سولفور زدايی، فناوری پلاسمايی بعنوان کاتاليست و همچنين اهميت اين فناوري در حفظ و نگهداري محيط زيست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین ارائه نتايج آخرين مقالات منتشر شده در حوزه فناوري پلاسما در پژوهشگاه و صنعت نفت، از جمله موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

گفتنی است جمعی از پژوهشگران پژوهشگاه، رئيس دانشكده فيزيك پلاسما، همكاران شركت رايكا گستر پلاسما، شركت ناپ و نماينده رئيس كتابخانه ملي در این مراسم حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت