پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

روز شنبه 14 مهر ماه رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با مشاور وزير نفت در امور زنان، نشست مشتركي به منظورگزارش عملكرد دفتر امور زنان طي 6 سال اخير برگزار كردند.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت امور زنان و خانواده با هدف ارتقاء زنان در حوزه صنعت اقدام به تشکیل کارگروه‌های آموزش، پژوهش، اصلاح مقررات، محیط زیست، خانواده، مسئولیت اجتماعی، سلامت، ارتباطات و ورزش كرده است.

از دستاوردهای اين کمیته‌ها می‌توان به اجرایی نمودن مستمری پس از فوت زنان، تدوین قانون مرخصی زایمان و برطرف نمودن چالش های مربوطه، قانون کاهش ساعت کاری زنان با شرایط خاص، برطرف نمودن مشکلات و تسهیل ماموریت‌های خارج از کشور و نيز توسعه آموزش‌های تخصصی زنان در سطح صنعت نفت برای ایجاد ساز و کار لازم به منظور اجرایی نمودن احراز 30 درصدی پستهای مدیریتی توسط زنان تا پایان برنامه ششم توسعه اشاره نمود.

بر اساس اين گزارش برگزاري دوره‌‌هاي مختلف آموزشي يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين امور به حساب مي‌آيد كه آموزش مفهوم جنسیت با برگزاری هفت دوره آموزشی و در نظر گرفتن آن در برنامه ریزی‌های کلان يكي از دستاوردهای امور زنان می‌باشد.

برپايه اين گزارش، امور زنان به حوزه سلامت و ورزش نيز توجه ويژه‌اي داشته است و بر همين اساس مي‌توان به اقداماتي نظير ایجاد سمت امور ورزش زنان در وزارت نفت، برگزاری دوره‌های خود مراقبتی در سطوح زنان شاغل، مدیران و خانواده‌ها، اختصاص ساعت خاص برای ورزش بانوان در وزارتخانه و شرکت‌های اصلی اشاره كرد.

اين گزارش مي‌افزايد، تدوین سند راهبردی "مشارکت زنان و تحکیم بنیاد خانواده" در صنعت نفت از مهم‌ترين اقدامات اين امور به حساب مي‌‌آيد و در حال حاضر ساختار امورزنان و خانواده تثبت شده است و در همين زمينه سیستم‌هايی به مشاورین امور زنان در 4 شرکت اصلی تخصيص داده شده است.

در این دیدار دکتر توفیقی بر لزوم توجه به مسایل انسانی در محیط کار در کنار مسایل فنی تاکید كرد و شرط کارایی بالا و پیشرفت در صنعت را ایجاد محیطی پویا، با نشاط ، آگاه و با ايجاد ارتباط مؤثر بین افراد بیان كرد.

دكتر توفيقي در اين جلسه با قدردانی از خدمات دفتر امور زنان و خانواده، آمادگی هرگونه همکاری با اين دفتر را اعلام كردند.

در ادامه اين جلسه از عملکرد شايسته نمايندگان شورای بانوان پژوهشگاه و همکاری نمایندگان پژوهشگاه در کارگروه محیط زیست نيز قدردانی شد.

گفتني است در اين جلسه زهره رضادوست ، معاون دفتر امور زنان و خانواده وزارت نفت و دکتر فهیمه نادری نماینده شورای بانوان پژوهشگاه فعاليت‌هاي اين شورا در سازمان را تشریح کردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت