پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دويست و پنجاه و پنجمين جلسه مجمع مديران توسعه منابع انساني قواي سه گانه به ميزباني وزارت نفت روز سه‌شنبه 17 مهر‌ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

در اين مراسم دكتر توفيقي ضمن معرفي و ارايه گزارش عملكرد پژوهشگاه صنعت نفت گفت: يكي از ويژگي‌هاي مهم اين مجموعه كه آن را از ديگر مراكز تحقيقاتي متمايز مي‌كند اهتمام اين مركز به موضوع "توسعه فناوري" است چرا که ماهيت اصلي اين پژوهشگاه تحقيق و توسعه است.

وي ادامه داد: تمامي فعاليت‌هاي پژوهشگاه بايد به توسعه فناوري منجر شود و فناوري‌ها به صنعت ارايه شوند و پس از تست آن‌ها در صنعت مي‌بايست به يك نتيجه كاربردي تبديل شوند.

دكتر توفيقي تاکید کرد که آثار عملكرد پژوهشگاه را مي‌توان در سراسر كشور شاهد بود و افزود: اين مجموعه در تمام زنجيره ارزش صنعت نفت فعاليت مي‌كند و با داشتن پرديس‌هاي سه گانه توانسته است فعاليت‌هاي بسياري را در حوزه‌هاي مختلف ارايه دهد و انجام پروژه‌هاي مختلف نتايج اقتصادي بالايي را براي كشور نيز به همراه داشته است.

وي منابع انساني را از ديگر ويژگي هاي مهم اين مركز برشمرد و گفت: وجود نيروي انساني متخصص باعث شده است كه اين مركز از بسياري از مجموعه‌هاي مشابه خود متمايز شود چرا كه از نظر كمي و كيفي مي‌توان آن‌ها را در سطح بسيار بالايي دانست.

توفيقي با بيان اين‌كه اين مجموعه توانسته است ارتباطات موثري با مديران صنعت با هدف شناسايي نياز‌هاي آن‌ها برقرار كند تصريح كرد: همواره تلاش شده است نياز‌ها و مشكلات صنعت را شناسايي و براي برطرف كردن‌آن‌ها راه‌حل‌هاي فناورانه اي را ارايه دهيم و اميدواريم با مراكز تحقيقاتي ودانشگاه‌هاي داخلي و خارجي در زمينه‌هاي مختلف بتوانيم قرارداد‌هاي همكاري مناسبي را منعقد كنيم.

رئيس پژوهشگاه با تاكيد بر اينكه صرفا با اتكا به توانمندی نيرو‌هاي اين مجموعه اهداف خود را دنبال نمي‌كنيم تصريح كرد:‌ با توجه به توانمندِ‌ و پتانسيل موجود در دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و حتي بخش‌هاي خصوصي درصدد آن هستيم كه در زمينه‌هاي مختلف تفاهم‌نامه‌هاي همكاري را با آن‌ها منعقد كنيم و بتوانيم پروژه‌هاي مشتركي را به انجام برسانيم.

گفتني است در ادامه اين جلسه دو دستور جلسه مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت كه دستور جلسه اول شامل بند ت ماده 28 قانون برنامه ششم و موضوع دوم نيز شامل نحوه اعطاي ماموريت آموزشي يا تحصيلي به ايثارگران بود .

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت