پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

عبدالله فتحی در حاشیه نشست پژوهشگاه و کنسرسیوم فاز های 17 و 18:

ارتباط پژوهش و صنعت نیاز به حمایت دارد

مهندس عبدا... فتحي ، مدير برق و ابزار دقيق شركت مهندسي ساختمان و صنايع نفتي در گفتگو اختصاصي با واحد خبر پژوهشگاه صنعت نفت، به فعاليت‌هاي اين شركت تخصصي اشاره كرد و گفت: فعاليت‌هاي اين شركت بيشتر به پروژه‌ هاي نفت، گاز و پتروشمي و همچنين حوزه‌هاي بالا‌دستي و پايين‌دستي معطوف مي‌شود.

وي به پروژه‌هايي كه اين شركت تاكنون انجام داده است نيز اشاره كرد و گفت: شركت‌ مديريت طراحي صنعتي ايران، شركت مهندسي ساختمان و صنايع و نفتي تا كنون پروژه‌هاي بسيار بزرگي را اجرا كرده است؛ به طور نمونه اين شركت در پالايشگاه‌هاي پارس جنوبي در فاز‌هاي 9، 10، 20، 21، 17 و 18 و در صنايع پتروشيمي خدمات بسيار گسترده‌اي را ارايه كرده است.

مدير برق و ابزار دقيق شركت مهندسي ساختمان و صنايع نفتي با بيان اين‌كه مسايل مربوط به خشكي و دريا را هر يك از شركت‌هاي كنسرسيوم فاز‌هاي 17 و 18 بر عهده دارد تصريح كرد: اكثر مخازن در دريا واقع شده‌اند و همواره گاز از سكو‌هاي دريايي به صورت ناخالص وارد خشكي مي‌شود از اين رو فعاليت‌هاي مربوط به دريا را شركت تاسيسات دريايي و بخش‌هاي مربوط به خشكي را دو شركت ديگر اين كنسرسيوم به عهده دارند.

فتحي ادامه داد: از گذشته با فعاليت‌هاي پژوهشگاه صنعت نفت آشنا بوده‌ام و اين شركت همواره به صورت پايه‌اي زمينه‌هاي مختلف فعاليت را در دستور كار خود داشته است از اين رو امروز براي گسترش همكاري‌هاي آتي و آشنايي با ظرفيت‌هاي طرفين جلسه‌اي مشترك برگزار شد و نكته‌اي كه در اين زمينه بسيار حايز اهميت است ايجاد لينك ارتباطي بين پخش پژوهشي و صنعت مي‌باشد كه اين امر نياز به حمايت و تلاش بيشتري دارد.

وي با بيان اين‌كه ظرفيت و پتانسيل موجود در پژوهشگاه مي‌تواند براي كشور موثر واقع شود، اظهار كرد: با بازديدي كه از پژوهشگاه انجام شد به اين نتيجه دست يافتيم كه مي‌توانيم در بخش‌هايي نظير پايلوت‌ها، آزمايشگاه‌ها، ساخت كاتاليست، بهره‌برداري از فناوري نانو و همچنين توانايي پژوهشگاه در حوزه‌هاي بالادست و پايين‌دست بهره‌مند شويم.

كنسرسيوم فاز‌هاي 17 و 18 پارس جنوبي شامل شركت‌ مديريت طراحي صنعتي ايران، شركت مهندسي ساختمان و صنايع و نفتي و همچنين شركت تاسيسات دريايي روز سه‌شنبه 24 مهر‌ماه نشست مشتركي را با روسا و مديران پژوهشگاه صنعت نفت برگزار كردند.

گفتنی است كنسرسيوم فاز‌هاي 17 و 18 پارس جنوبي شامل شركت‌ مديريت طراحي صنعتي ايران، شركت مهندسي ساختمان و صنايع و نفتي و همچنين شركت تاسيسات دريايي روز سه‌شنبه 24 مهر‌ماه نشست مشتركي را با روسا و مديران پژوهشگاه صنعت نفت برگزار كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت