پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

بیست و هشتمین نشست دانشی با عنوان " درس آموخته ­های حاصل از طرح مروارید خلیج فارس در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست دکتر بیرانوند، مدیر طرح مروارید به بيان درس آموخته هاي مديريتي طرح، بخصوص مغايرت های آشکار با پیکره دانشی مدیریت پروژه (PMBOK) ، زمان، ريسك و ذينفعان پرداخته و راهكارهاي عملي نیز ارائه نمود و همچنین مهمترین عوامل رخداد این اتفاقات را در مرحله نخست، عدم اجرای فاز امکان سنجی درست طرح در گروه فرآیندی آغازین و عدم وجود اداره مدیریت پروژه یا همان PMO در کلیه مراحل این کلان طرح دانست.

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه، دکتر قربانی به ارائه درس آموخته­ های حاصل از انجام فعالیت­ های بخش ژئوشیمی طرح به صورت تخصصی پرداخت که از مهمترین درس آموخته­ های ارائه شده توسط ایشان ، می­ توان به نمونه برداري و زمان انجام آن، آماده سازي نمونه ها، پيش بيني راهكارهاي آتي، لزوم اجرای توالي فعاليت ها و انجام آناليزها اشاره کرد.

در ادامه این نشست، درس آموخته هاي فني و مديريتي حاصل از اجراي فعاليت­ هاي بخش ژئوفيزيك همچون آماده سازي داده ها، تفسير داده هاي لرزه­اي، مدلسازي ، سرعت و تبديل به عمق و وارون سازي داده هاي لرزه­اي و آناليز رخساره هاي لرزه­اي از سوی مهندس طالبی و دکتر کشاورز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است در این سلسه نشست ­ها درس آموخته­ های طرح در 4 گروه مدیریتی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، زمین شناسی و مدل سازی ارائه شده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت