پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئيس آموزش مركزي شركت ملي نفت عنوان كرد:

بسته آموزش بدو استخدام كاركنان، در تقويم آموزش پژوهشگاه

 

از زماني كه افراد وارد سازمان مي‌شوند تا مادامي كه از آن مجموعه خارج مي‌شوند نياز به آموزش وجود دارد و بر اساس چارچوب‌ها و استاندارد‌هاي جهاني، هر فرد در هر سازماني مي‌بايست حداقل يك ماه در سال آموز‌ش‌هاي مورد نياز را كسب كند.

علي ستوده، رئيس آموزش مركزي شركت ملي نفت ايران، روز سه‌شنبه 4 دي ماه در بيست و ششمين نشست روساي آموزش شركت ملي نفت كه به ميزباني پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: نشست‌هاي آموزشي در سطح شركت ملي نفت با هدف يك‌پارچگي و پرهيز از جزيره‌اي عمل كردن واحد‌هاي آموزشي در شركت ملي نفت برگزار مي‌شود.

وي ادامه داد: طرح‌ها و برنامه‌هاي حرفه‌اي در حوزه آموزش، قبل از تدوين دستور‌العمل‌ها و تصويب آن‌ها، در اين جلسات متناسب با شرايط‌ متفاوت در صنعت نفت مانند مناطق عملياتي كارشناسي مي‌شوند و پس از بررسي‌هاي لازم به مرحله تصويب و اجرا مي‌رسند.

ستوده بر تعاملات گسترده در اين ‌نشست‌ها نيز تاكيد كرد و گفت: روساي آموزش مي‌توانند در اين‌گونه نشست‌ها با روساي مراكز آموزشي ديدار كنند و علاوه بر مباحث تخصصي، مي‌توانند در زمينه استفاده از امكانات مراكز آموزشي مختلف كه در سطح شركت ملي نفت ايران و صنعت نفت وجود دارد نيز هماهنگي‌هاي مناسبي را انجام دهند.

رئيس آموزش مركزي شركت ملي نفت ايران با اشاره به اين‌كه اين جلسات معمولا هر سه ماه برگزار مي‌شود، تصريح كرد: اصولا دو روز كاري را به اين جلسات اختصاص مي‌دهيم و همواره اين نشست‌ها نتايج مثبتي را براي آموزش شركت ملي نفت و وزارت نفت به همراه داشته است؛ چرا كه اكثر طرح‌ها و پروژه‌هاي در سطح صنعت نفت از سوي آموزش مركزي شركت ملي نفت ايران و مطرح و ابلاغ مي‌شود.

وي افزود: فلسفه دوره‌هاي آموزشي در پژوهشگاه، مبتني بر پژوهش‌هايي است كه در اين سازمان انجام مي‌شود و خروجي آن‌ها در قالب دوره‌هاي آموزشي به تمامي كاركنان صنعت نفت انتقال مي‌يابد. تمركز اين دوره‌ها بيشتر بر روي پژوهش‌هايي در حوزه بالادستي، ازدياد برداشت از مخازن و مهندسي نفت مي‌باشد.

ايشان به دوره‌هاي بدو استخدام در پژوهشگاه نيز اشاره كرد و افزود: آموزش مركزي، بسته آموزش بدو استخدام را تهيه و اجراي آن براي نيروهاي ستادي را در سال جاري به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار كرده است؛ بنابراين علاوه بر تقويم آموزشي پژوهشگاه ، اموزش مركزي نيز با هماهنگي رييس آموزش پژوهشگاه دوره‌هايي را تعريف و در اين مجموعه برگزار مي‌كند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت