پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دکتر شریفی نیک نفس :

ظرفیت تکمیل زنجیره ارزش تمامي محصولات پلیمری در دنیا را داریم

با توجه به مزيت نسبي خوراك و توليدات محصولات پتروشيمي كه در دنيا داریم، يكي از كشور‌هاي برتر در اين زمينه محسوب مي‌شویم و باید تحقيق و پژوهش، تجاري‌سازي و صادرات محصولات پتروشيمي را در كشور توسعه بخشيم.

دكتر مهدي شريفي نيك‌نفس، مدير عامل و عضو هيات مديره شركت بازرگاني پتروشيمي روز شنبه 22 دي ماه در حاشيه امضاء تفاهم نامه كميسيون انرژي و محيط زيست اتاق بازرگاني و پژوهشگاه صنعت نفت به جايگاه تحقيق و توسعه در صنعت پتروشيمي اشاره كرد و گفت: در حال حاضر 60 واحد پتروشيمي در حال ساخت در كشور داريم كه تعداد زيادي از آن‌ها با مشكل لايسنس و تحقيق و توسعه مواجه هستند كه پژوهشگاه صنعت نفت مي‌تواند در اين زمينه‌ به اين شركت‌ها خدمات ارايه كند.

وي به ساخت واحد‌هاي پتروشيمي در كشور نيز اشاره كرد و افزود: در صنعت پتروشيمي، در زمينه پليمر 400 نوع محصول در دنيا وجود دارد كه صرفا 20 نوع آن در كشور توليد مي‌شود ولي مي‌توان اذعان داشت كه ما از قابليت تكميل زنجيره ارزش توليدات پليمري و پتروشيمي در سطح مناسب و ظرفيت بالا برخورداريم.

ايشان با بيان اين‌كه باراز مناسبي براي مواد پتروشيمي در كشور وجود دارد تصريح كرد: 4 ميليون تن مصرف مواد پتروشيمي در كشور وجود دارد كه بخش عمده اين محصولات وارداتي مي‌باشند از اين رو، با توجه به ظرفيت و تكنولوژي موجود در كشور مي‌بايست جايگاه تحقيق و توسعه را بهبود بخشيم و بتوانيم بسياري از اين مواد را در داخل كشور توليد كنيم.

شريفي نيك‌نفس افزود: پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به توانمندي و پتانسيل خود مي‌تواند پروپوزال‌هايي را به بخش‌هاي خصوصي ارايه كند و فعاليت‌هاي تحقيقاتي خود را در جهت توسعه دانش فني در اين واحد‌ها عملياتي نمايد و به طور حتم اين شركت‌ها در بخش سرمايه‌گذاري و تجاري‌سازي محصول مي‌توانند اين مركز تحقيقاتي را حمايت كنند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت