پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در گردهمایی جوانان ایران در شورای جهانی نفت :

باید به یک صنعت تراز اول جهانی تبدیل شویم

دكتر توفيقي، در افتتاحيه چهارمين گردهمايي ساليانه جوانان ايران در شوراي جهاني نفت كه روز يك‌شنبه 30 دي ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، به اهميت و جايگاه صنعت نفت در كشور اشاره كرد و گفت: صنعت نفت كشور طي دهه‌هاي متمادي توانسته خدمات بسيار گسترده‌اي را در حوزه‌هاي اقتصادي، علمي و فني به كشور ارايه كند و به نوعي تكيه‌گاه اقتصاد كشور محسوب مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه صنعت نفت كشور با ويژگي‌هاي جهاني از نظر صنعتي، علمي و فناوري فاصله دارد، گفت: همواره بايد تلاش كرد كه در سال‌هاي آتي اين فاصله‌ها جبران شود تا صنعت نفت ما بتواند به يك صنعت تراز جهاني تبديل گردد و اين امر مستلزم آن است كه بتوانيم از نيرو‌هاي جوان، خلاق و با ايده‌هاي بسيار نو در اين صنعت بهره‌مند شويم.

دكتر توفيقي در ادامه تصريح كرد: حضور کمیته جوانان ایران در شورای جهانی نفت فرصت مناسبي را ايجاد مي‌كند كه بتوانيم به شبكه‌هاي جهاني متصل شويم و از ايده‌هاي متنوع و خلاقانه جوانان استفاده حداكثري را داشته باشيم.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت این سازمان را حامی کمیته جوانان ایران خواند و افزود : پژوهشگاه اين آمادگي را دارد كه با برخورداري از نيرو‌هاي توانمند و همچنين زير‌ساخت‌هاي علمي و فني بسيار پيشرفته موجود حمايت‌هاي مختلفي را به جوانان ارايه كند.

ايشان تاسيس مركز نوآوري در پژوهشگاه صنعت نفت را يكي از اقدامات اخير اين مجموعه در این حوزه دانست و گفت: اين مركز اين بستر را ايجاد مي‌كند كه پژوهشگاه بتواند علاوه بر ظرفيت‌هاي خود، ظرفيت‌هاي جديدي از جوانان با استعداد كشور و كارآفرينان توانمند را در اين مركز جذب كند و از طريق شتاب‌دهنده‌ها و شركت‌هاي دانش بنيان، دانش و فناوري‌هاي جديدي را ابداع کرده، در صنعت نفت به عنوان يكي از صنايع راهبردي كشور توسعه دهد.

توفيقي ادامه داد: با استفاده از اين روش‌ها مي‌توانیم به صنعت عظيم نفت كمك كنيم و استاندارد‌هاي آن را نيز افزايش دهيم و از اين دارايي موجود در كشور، ارزش افزوده بيشتري را خلق کرده، به يك صنعت رقابتي در دنيا تبديل شويم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت