پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد،

مانور بزرگ گرامیداشت شهدای پلاسکو و صنعت نفت

به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهدای صنعت نفت و پلاسکو، روز چهار‌شنبه 8 اسفند‌ماه مانور مشترک امداد، نجات و اطفاء حريق ساختمانهای بلند، با مشارکت سازمان آتش‌نشاني تهران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت این مانور با تعامل بين بخشي و سازماني و با همکاری سازمان‌هايي نظير اورژانس تهران، هلال احمر، ستاد بحران منطقه 22، آتش نشاني و پژوهشگاه صنعت نفت به انجام رسید.

محمد دیبا فرمانده عملیات آتش نشانی تهران، با اشاره به اینکه این مانور با 18 هدف اصلی مورد نظر قرار گرفته است گفت: از اهداف عمده این مانور می توان به اطفاء حريق در ساختمان‌هاي بلند، اطفاء حريق در سطح و زير سطح، هماهنگي بين بخشي و بين سازمان‌هاي همكار و سازمان‌هاي هوازي اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به نوع فعالیت های تحقیقاتی پژوهشگاه صنعت نفت و استفاده از مواد شیمیایی مصرفی و همچنين استقرار ايستگاه آتش‌نشاني در این سازمان، اين مانور در پژوهشگاه صنعت نفت طراحي و اجرا شد.

حسین جعفریان جانشین شهردار و دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 22نیز در زمینه ضرورت برگزاری این مانور برای برقراری آمادگی لازم در هنگام بروز حوادث افزود: این منطقه از لحاظ شرايط مكاني يكي از مناطق مهم شهر تهران محسوب مي‌شود چرا که يك سوم برج‌هاي پایتخت در اين منطقه واقع شده است، از اين رو برگزاري اين‌گونه مانور‌ها در این منطقه براي زمان‌ حادثه در دستور كار قرار گرفت.

گفتني است در اين مانور بيش از 10 ايستگاه آتش نشاني حضور داشتند و از اقداماتي نظير واكنش سريع، نردبان‌هاي مرتفع و تشك‌هاي سقوط استفاده شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت