پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر توفیقی تاکید کرد :

از پروژه هایی که منجر به توسعه فناوری می شود استقبال می کنیم

مدیران گروه گسترش نفت و گاز پارسيان و پژوهشگاه صنعت نفت در نشستی مشترک، زمینه‎های توسعه همکاری‏‌های فنی، مطالعاتی و پژوهشی دو طرف را بررسی کردند.

دكتر توفيقي در اين نشست مشترك با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت در دسته سازمان‌هاي پژوهش و فناوري می باشد گفت: فرق عمده اين مجموعه با پژوهشگاه‌هاي وابسته به وزارت علوم در اين است كه فعاليت ديگر پژوهشگاه‌ها بيشتر با تمركز بر پژوهش‌هاي بنيادي انجام مي‌شود ولي پژوهشگاه صنعت نفت در رده توسعه فناوري، پژوهش‌هاي كاربردي و توسعه‌اي كه در نهايت مي‌باست به توسعه فناوري منجر شوند محسوب می شود.

وي با بيان اين‌كه شاخص‌هاي ارزيابي اين پژوهشكاه عمدتا شاخص‌هاي برون‌دادي و اثر بخشي است، تصريح كرد: اين سازمان به دنبال عقد قرارداد‌ براي پژوهش نمي‌باشد و همواره قرارداد‌هايي كه باعث توسعه فناوري شده و مورد تاييد كارفرماست تا مشكلات صنعت را حل كند، در دستور كار قرار دارند.

توفيقي با اشاره به اين‌كه پژوهشگاه در تمام زنجيره ارزش صنعت نفت فعال مي‌باشد، گفت: ماموريت اصلي اين مجموعه، حركت دادن صنعت نفت به سمت يك صنعت دانش بنيان است، از اين رو مي‌توانيم به پشتوانه حضور محققين و دانشمندان اين مجموعه از پس بسياري از مشكلات برآمده و راه‌حل‌هاي مناسبي را نيز ارايه كنيم.

ايشان در ادامه تصريح كرد: پژوهشگاه صنعت نفت علاوه بر عقد قرارداد با صنعت به منظور حل مشكلات همواره بر روي فناوري‌هاي نوظهور نيز فعاليت مي‌كند چرا كه سازمان‌هاي پژوهش و فناوري الزاما بايد آينده‌پژوهي را در دستور كار خود قرار دهند.

گفتني است اين نشست با حضور دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه، مهندس شهرياري مدير عامل گروه گسترش نفت و گاز پارسيان و مديران دو مجموعه روز شنبه 18 اسفند ماه در پژوهشگاه برگزار شد و پس از پايان اين نشست از پايلوت‌هاي منختب پرديس پايين دستي نيز بازديد كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت