:: www.ripi.ir ::

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئیس روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت:

کمک به آسیب دیدگان سيل، باید فرآیندی مستمر باشد

مهندس احمد روز‌بهاني در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه، به مشاركت و همكاري اين سازمان در حادثه سيل اخير اشاره كرد و گفت: از روزهای ابتدایی وقوع این حادثه در مناطق مختلف کشور، با همكاري شوراي نيكوكاري، بسيج پژوهشگاه و موسسه خيريه حنّان كمك‌هاي نقدي و غير نقدي با هدف كمك‌رساني به اين مناطق جمع‌آوري و به این مناطق ارسال گردید.

وي افزود: این حرکت جمعی با عنوان " فصل همدلي" که با وفاق جمعی و همراهیِ شورا‌هاي ياد شده در سطح پژوهشگاه انجام شد، مورد استقبال چشمگیر و بی دریغِ همه همكاران قرار گرفت که این مهم، ریشه در روحیهء جمعیِ تحسین برانگیز و فرهنگ غنی مردم کشورمان دارد.

ايشان با تاكيد بر اينكه كمك‌رساني‌ها مي بايست به صورت ادامه‌دار صورت پذيرد، اظهار كرد: با توجه به حجم خسارات ایجاد شده، مطمئنا این کمک ها لازم است اما کافی نیست و كمك‌رساني به اين مناطق باید استمرار داشته باشد و اميدواريم با برنامه ریزی از سوی شورا‌ها، موسسات خيريه و ارگان های ذیربط، قدم‌هاي بلند‌تري برداشته شود.

روزبهاني با بيان اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت علاوه بر كمك‌هاي نقدي، در زمينه موضوعات علمي نيز در اين مناطق همكاري خواهد كرد، تصريح كرد: درصدد هستيم تا با توجه به ویژگیهای مناطق آسیب دیده و نیازهای اعلام شده، برنامه كلي در خصوص موضوعات زير ساختي و علمي تهيه نمايیم تا در زمینه ترمیم آسیب ها نیز بتوانيم مفید و موثر باشیم.

وي ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت در زمينه مسائل زيست محيطي نظير پاك‌سازي‌آب‌ها و خا‌ك‌هاي آلوده تجارب ارزشمندي را در طي‌ سال‌ هاي گذشته در مناطق مختلف کشور کسب کرده كه مي‌تواند پس از پايدار شدن مناطق سيل زده اين تجارب را بصورت عملي مورد بهره‌برداري قرار دهد.

روزبهاني كمك و ياري پژوهشگاه به مناطق سيل‌زده را در جهت تقويت روحيه هموطنان آسيب‌ديده ضروری دانست و افزود: كمك به هموطنان از سوي پژوهشگاه وظيفه و مسئوليت اجتماعي به حساب مي‌آيد و اميدواريم بتوانيم با اين فعاليت‌ها اميد را در دل اين عزيزان روشن نگه‌داريم تا در آينده نزديك بتوانند همانند گذشته به زندگي خود ادامه دهند.

ايشان در خاتمه تصريح كرد: مستندي از چگونگي جمع آوري كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي همكاران پژوهشگاه صنعت نفت نیز تهيه شده و در اختيار استانداري تهران قرار گرفته است.