پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مهندس هندی در نشست با برگزیدگان جشواره اویلمپیک

تقویت ارتباط مراکز نوآوری و صنعت باید فرهنگ سازی شود

مهندس سيد صالح هندي، مدير اكتشاف شركت ملي نفت ايران در نشست ارايه ايده‌هاي منتخب جشنواره اويلمپيك كه روز شنبه 7 ارديبهشت ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد به اهميت برگزاري اين المپياد اشاره كرد وگفت: با سياست‌گذاري‌هاي انجام شده و تعريف چشم‌انداز‌هايي كه براي اين المپياد در نظر گرفته شد تغييرات محسوس و مناسبي را اين جشنواره به همراه داشته است.

وي در زمینه ضرورت ارتباط دوسویه صنعت و دانشگاه ها تصريح كرد: نزديك‌كردن ايده‌پردازان به صنعت، به نحوی که از يك‌سو آشنايي مراكز دانشگاهي به نياز‌هاي فناورانه صنعت نفت و از سوي ديگر شناخت بخش‌هاي مختلف صنعت با پتانسيل دانشگاه‌ها و مراكز نوآوري و فناوري صورت پذیرد از اهداف اصلی شکل گیری این المپیاد بوده است.

هندي در ادامه تصريح كرد: در دوره دوم اين المپياد تصميم بر آن شد كه ائتلاف‌هاي مختلفي در جهت توسعه فناوري تشكيل دهيم و به نوعي شبكه‌اي از تمام ذينفعان و نقش‌آفرينان كه مي‌توانند در اين زمينه كمك كنند را ايجاد نماييم و باعث تسهيل امور و سرعت بخشي فعاليت‌ها شويم.

مدير اكتشاف شركت ملي نفت با تاكيد بر اين‌كه اين المپياد در دو بخش پژوهشي و آموزشي برگزار مي‌شود، اظهار داشت: سعي شده است تا در بخش پژوهشي نياز‌هاي صنعت را احصاء كرده و دانشگاهيان در اين زمينه‌ها ايده‌پردازي كنند و از آنجا كه بخش خصوصي در مسايل مرتبط با صنعت بسيار فعال عمل مي‌كند، با شركت‌هاي مختلف خصوصي فعال در زمينه بالادستي نفت مذاكراتي انجام گرفته و آن‌ها در امر برگزاري اين المپياد بسيار همكاري داشته‌اند.

وي به ايجاد مركز نوآوري در پژوهشگاه صنعت نفت كه به ابتكار مديريت پژوهشگاه و همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري صورت گرفته نيز اشاره كرد و گفت: اين مركز اولين مركز نوآوري است كه در صنعت نفت ايجاد شده، به فعاليت‌هاي اين المپياد نيز كمك کرده و مي‌تواند باعث تجاري‌سازي‌ ايده‌هاي ارايه شده از سوي دانشجويان، صنعتگران و افرادي كه در نوآوري، تحقيق و فناوري فعاليت مي‌كنند شود.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: شركت‌هاي بخش خصوصي از اثر‌بخشي بالايي در صنعت برخوردار هستند و چنانچه به يك تجربه موفق دست يابند به طور حتم راحت‌تر مي‌توانند در صنعت نفوذ كنند و ايده‌هاي خود را اجرايي كنند و اين نشست مي‌تواند از يك سو به اين شركت‌ها كمك كند تا ايده‌هاي خود را مطرح كرده و از سوي ديگر مركز نوآوري پژوهشگاه نيز مي‌تواند به يكپارچگي آن‌ها كمك کنند تا در نهايت شاهد نتايج مثبت براي كشور باشيم.

گفتني است اين مراسم با حمايت گروه فناوري و نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت و با هدف حمايت از ايده‌ها و شناسايي گروه‌هاي برتر رويداد اويلمپيك و تجاري‌سازي اين ايده‌ها برگزار گرديد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت