پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

معاون وزیر نفت در نمایشگاه نفت و گاز تهران عنوان کرد:

ضرورت تقویت شتاب دهنده ها در تجاری سازی دانش و فناوری

در حاشیه نمایشگاه بیست و چهارم نفت، گاز و پتروشیمی دکتر سعید محمدزاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی،پژوهشی و فناوری در بازدیدی که از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت داشت، گفت: یکی از مهم­ترین رسالت همه افراد جامعه این است که در جهت توسعه اقتصاد کشور و مقاومتی کردن اقتصاد بستری را در جهت تبدیل علم و دانش فراهم کرده تا در این زمینه بتوانیم به سوی تجاری سازی گام برداریم.

وی در همین راستا ادامه داد: رویکردهایی که در غرفه پژوهشگاه وجود دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر موضوع اقتصاد دانش بنیان می­ باشد، از این رو امیدوار هستیم که در این راه با سرعت و جدیت از پوسته ­ها و لایه های دولتی خارج شده تا بتوانیم در جهت تجاری کردن محصولات علمی کشور اقدامات لازم را انجام دهیم.

محمدزاده به پژوهش وفناوری در سطح دنیا نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه­ های کشور ما، امروزه در دنیا در مرز­های دانش گام برداشته اند، در حالی که در زمینه عملی سازی و تجاری کردن این دانش­ها فاصله ما به اندازه مرز دانش نیست.

ایشان در ادامه افزود: از این رو باید اقداماتی در نظر گرفته شود تا بتوانیم علم و دانش را به فن تبدیل نماییم، بنابراین مهم­ترین ماموریت پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه­ ها این است که باید به دنبال حلقه­ های واسط و شتاب دهنده ­هایی که این اقدامات را انجام می دهند ­باشيم.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی،پژوهشی و فناوری به جایگاه سازمان­ ها در زنجیره ارزش تاکید کرد و گفت: جایگاه هر سازمانی را میزان سهم و نقش آن مجموعه در تجاری کردن محصولات و ارتباط آن سازمان با صنعت مشخص می کند و به عبارتی دیگر ما باید بدانیم همواره چه میزان سهم از اقتصاد کشور را می توانیم تامین نماییم.

وی درخاتمه به جایگاه پژوهشگاه صنعت نفت، در برآورده ساختن نیاز­های صنعت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به سابقه و پتانسیل­ های بالای خود در جهت اقتصاد کشور توانسته قدم های بزرگی را بردارد و امیدواریم با توجه به نیاز­های بالای صنعت این مجموعه بتواند به اقدامات خود سرعت بیشتری بخشد تا در نهایت بتواند دانش و فناوری ­های خود را به صورت تجاری سازی درآورد و در اختیار صنعت کشور قرار دهد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت