پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مهندس فلاحتیان در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت :

فرصت برای بهره گیری از بضاعت نخبگان داخلی فراهم است

روز سه‌شنبه 21 خردادماه معاون برنامه‌ريزي وزير نفت و هيات همراه، نشست مشتركي با رئيس و مديران پژوهشگاه صنعت نفت به منظور بازبینی توانمندی های پژوهشگاه در رفع چالش های صنعت نفت برگزار كردند.

مهندس فلاحتيان، معاون برنامه‌ريزي وزير نفت در گفتگوي اختصاصي با روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت گفت: با وجود ظرفيت بالاي اين مجموعه و فعاليت‌هاي بسيار مبتكرانه و خلاقانه كه از سوي محققين اين مركز تحقيقاتي انجام مي‌شود، اميدوارم پژوهشگاه منشاء تحولات بسيار اساسي در حل بسياري از مشكلات باشد.

وي در همين راستا تصريح كرد: فعالیت های پژوهشگاه در زمینه دستيابي به فناوري‌هاي نوين، ساخت تجهيزات مورد نيار صنعت نفت و گاز و احداث پايلوت‌هايي كه ميتواند در مقياس بزرگ‌تر در آينده توسعه يابد، مي‌تواند بسياري از چالش‌هاي اين صنعت عظيم را مرتفع سازد.

معاون برنامه‌ريزي وزير نفت با بيان‌ اين‌كه پژوهشگاه مي‌تواند قطب پژوهشي و علمي در حوزه‌هاي متعدد به حساب آيد، افزود: با توجه به حضور دانشمندان، متخصصان و همچنين امكانات آزمايشگاهي موجود در اين مجموعه قطعا مي‌توان در بسياري از زمينه‌ها به خودكفايي در كشور دست يافت.

ايشان بر تجاري‌سازي محصولات نيز تاكيد كرد و گفت: تصميم داريم در ماه‌هاي آتي، مشارکت با واحد‌هاي صنعتي كه قابليت كاربردي كردن تكنولوژي‌ها و فناوري‌هاي پژوهشگاه را دارند و می توانند آن‌ها را در اختيار مشتريان قرار دهند را برنامه‌ريزي نماييم.

وي ادامه داد: چنانچه مديران ستادي وزارت نفت و شركت‌هاي اصلي و فرعي اين وزارت خانه تعاملات خود را با مجموعه پژوهشگاه افزايش دهند قطعا استفاده از ظرفيت‌هاي بزرگ اين مجموعه ميسر‌تر خواهد شد.

فلاحتيان با تاكيد بر اين‌كه مديران مي‌بايست مطالبات خود را به پژوهشگاه اعلام كنند گفت: پژوهشگاه صنعت نفت كاملا آماده است كه نياز‌هاي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي را مرتفع سازد و به طور حتم با وجود امكانات و توانمندي‌هاي موجود ميتواند بر مشكلات نيز فائق آيد.

وي در همين راستا تصريح كرد: گاهي در شرايط سخت تصميمات بهتري را مي‌توان اتخاذ كرد از اين رو شرايط كنوني كشور فرصتي را براي انجام فعاليت‌هاي بزرگ مي‌تواند فراهم سازد و بايد از بضاعت نخبگان داخلي در جهت حل مشكلات كشور بيشترين استفاده را كرد.

فلاحتيان در خاتمه افزود: در پژوهشگاه صنعت نفت بيش از آنكه به پژوهش‌هاي بنيادي توجه مي‌شود مي‌بايست به پژوهش هاي توسعه‌اي و كاربردي اهميت داده شود و از آنجا كه نتايج اين‌گونه پژوهش‌ها در درازمدت بدست مي‌آيد، باید مخاطبان را در هر مرحله از نتايج بدست آمده مطلع ساخت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت