:: www.ripi.ir ::

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

جلسه، اختتامیه ممیزی خارجی سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)، روز سه شنبه 21 خردادماه در سالن سروش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، مسعود پارسایان، سر ممیز ارشد شرکت توف نورد در این اختتامیه طی گزارشی، به بیان اقدامات انجام شده در پژوهشگاه پرداخت و گفت: این ممیزی به منظور ارتقا و افزایش توانایی بیشتر این مجموعه، در جهت صدور گواهینامه­ های ایزو 9001 ویرایش 2015، ایزو 14001 ویرایش 2015، ایزو 45001 ویرایش 2018 و ایزو 10015 ویرایش 1999 میلادی صورت گرفته است  که خوشبختانه تمامی فرآیند­های مورد نظر که پیش بینی شده بود به انجام رسید.

ایشان به برخی معیارها و الزامات ضروری ممیزی اشاره کرد و افزود: اولین الزام، شامل معیار­ها و الزاماتی است که بر اساس مواد قانونی برای سازمان مشخص شده است؛ الزامات کارفرما و ذی نفعان بالادست و الزامات داخلی سازمان نیز از دیگر معیار­های ممیزی محسوب می­شوند که با توجه به انتظارات بالا از پژوهشگاه صنعت نفت، ممیزی این مجموعه با معیار­های داخلی صورت پذیرفت.

پارسایان در همین راستا افزود: تیم ممیزی علاوه بر فرآیند­های پیش بینی شده، به بررسی فرآیند­های دیگری مانند کتابخانه مرکزی، مدیریت دانش نیروی انسانی و بایگانی متمرکز این سازمان پرداخته است.

وی پژوهشگاه صنعت نفت را یکی از مراکز بارز تجلی ایجاد سیستم و مدیریت یکپارچه دانست و گفت: تسلط، اشراف و رویکرد بسیار خوب مدیریت ارشد این سازمان سبب شد تیم ممیزی طی بررسی­های به عمل آمده این موضوع را به عنوان اولین نقطه مثبت این سازمان لحاظ کنند.

سر ممیز ارشد شرکت توف نورد با بیان اینکه بحث مدیریت دانش یکی دیگر از نقاط قوت پژوهشگاه به حساب می آید تصریح کرد: با توجه به اینکه پروژه ­های پژوهشگاه صنعت نفت دانش محور هستند، در بحث ممیزی مدیریت دانش به رویکرد­ها و نکات ارزنده و خوبی دست پیدا کردیم.

ایشان در خاتمه این جلسه به نقاط قابل بهبود که سازمان باید بیشتر به آن توجه کند نیز اشاره کرد و گفت: شناسایی فرصت و ارزیابی ریسک­ ها، آگاهی از اهداف سازمان، بررسی ساختار سازمانی، کنترل مدارک سازمان و مسئله بازنگری مدیریت از جمله نکاتی است که این سازمان به آن باید بیشتر توجه کند.

گفتنی است این جلسه با حضور دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، مدیران و معاونین این سازمان و مسعود پارسایان، سر ممیز ارشد شرکت توف نورد برگزار شد.