پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه انجام شد:

اولین هم اندیشی عمومی کارکنان و مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت

اولين جلسه هم‌انديشي عمومي با هدف ارايه گزارش فعاليت‌هاي پژوهشگاه در سال 97 با حضور رئيس، اعضاء هيات‌ رييسه و جمعي از كاركنان پژوهشگاه صنعت نفت روز يكشنبه 26 خردادماه در اين مجموعه برگزار شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه هر سازماني بايد عملكرد خود را به طور مستمر ارزيابي كرده و ميزان تطابق آن را با اهداف و برنامه‌هاي تنظیم شده را بسنجد، گفت: گزارش فعاليت‌هاي سازمان‌ها بايد منتشر شود تا ذينفعان داخلي و خارجي پژوهشگاه در جريان اين گزارشات قرار گيرند و از اقدامات اين مجموعه مطلع شوند.

وي در ادامه تصريح كرد: هدف ديگر از انتشار فعاليت‌هاي اين مجموعه ارزيابي دروني سازمان است، چرا که از اين طريق مي­توان آسيب‌ها را شناسايي و در راهبردهاي سازمان نيز تجديد نظر كرد تا در سال‌هاي آتي با قدرت بيشتري به سمت تحقق اهداف حركت كنیم.

توفيقي با تاكيد بر اين‌كه در سال گذشته تلاش كرديم كه ارتباطات پژوهشگاه را وسعت بخشيم، تصريح كرد: با مديران مختلف در بخش‌هاي دولتي و خصوصي جلسات متعددي برگزار شده تا با ظرفیت های پژوهشگاه آشنایی های بیشتر صورت گیرد و در آينده نزديك ارزش های این سازمان در جهت ارتقاء جايگاه صنعت نفت بيشتر ديده شود.

ايشان با اشاره به اينكه سال 98 را سال چابك‌سازي در اين مجموعه نامگذاري كرده‌ايم، افزود: هدف از اين نام‌گذاري، سرعت ‌بخشي به فعاليت‌ها و حذف مقررات زايد مي‌باشد تا فعالیت های محوری پژوهشگاه با سهولت بيشتر انجام پذیرد.

وي با بيان اين‌كه گزارشات ارايه شده به ذينفعان با هدف ميزان اثر‌بخشي پروژه‌ها تنظيم و ارايه مي‌شود، گفت: اغلب گزارش‌ هاي اين مجموعه بر مبنای شاخص های اثر بخشي تنظيم شده تا جامعه اقتصادي، صنعتي و مديران كشور بيشتر با فعاليت‌هاي اين مجموعه آشنا شوند و بدانند كه اقدامات اين سازمان صرفا در يك چرخه اقتصادي بسته تعريف نمي‌شود، بلكه ارزش اقتصادي و فناوري پژوهشگاه بايد در اقتصاد صنعت نفت و كشور مورد تحليل قرار گيرد.

ايشان به وضعيت كنوني كشور نيز اشاره كرد و گفت: محققين و متخصصين پژوهشگاه همواره تلاش مي‌كنند كه شرايط موجود را به فرصت تبديل كرده و اکنون که شركت‌هاي خارجي فعاليت‌هاي خود را به صفر رسانده‌اند، پژوهشگاه بتواند اين خلاء را پر كرده، دانش و فناوري مورد نياز صنعت نفت و گاز را نيز تامين نمايد.

وي در خاتمه با تاكيد بر اين‌كه از همه­ی ايده‌هاي جديد و خلاقانه استقبال مي‌كنيم، گفت: سازمان‌هاي مبتنی بر پژوهش و فناوري، همواره به ايده‌هاي جديد و بروز خلاقيت خود زنده هستند و اميدواريم با كمك شركت‌هاي شتاب‌دهنده، دانش بنیان و استارت‌تاپ‌ها، بتوانیم شرايط بهتري را در تقویت اين زمینه ها فراهم سازيم.

گفتني است در اين جلسه هر يك از اعضاء هيات رييسه گزارشي اجمالی از فعاليت‌هاي زير مجموعه خود در سال گذشته ارايه كردند و در پايان، بحث و تبادل نظر ميان كاركنان، رييس و اعضاء هيات رييسه صورت پذيرفت.

خاطر نشان مي‌شود در سال گذشته 12 جلسه هم‌انديشي با گروه‌هاي مختلف کاری برگزار شد و اين جلسات در سال 98 نيز به طرق مختلف ادامه خواهد یافت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت