پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات: ارتقای امنیت سامانه ­ها، اینترنت اشیا و کسب و کار در اين صنعت از موضوعات مهمی است كه بايد در دستور كار قرار گيرد.

با هدف توسعه همکاری­ های دوجانبه، روز سه شنبه 4 تیرماه دکتر وحید یزدانیان، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه، نشست مشترکی با رییس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت برگزار کردند.

وی در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت پس از بازديد از دستاوردهاي اين مركز تحقيقاتي گفت: با توجه به سیاست دولت مبنی بر همگرایی و تعامل دستگاه ­های مختلف کشور که منجر به هم افزایی و توسعه پایدار کشور خواهد شد، اشتراک گذاری تجارب، کمک شایانی در بحث مدیریت بهینه منابع خواهد کرد.

دکتر یزدانیان به توانمندی­ های دوسویه اشاره کرد و افزود: پتانسیل هایی در هر دو پژوهشگاه وجود دارد که می تواند زمینه های تعریف همکاری های مشترک را فراهم آورد، ازجمله داده ­های عظیم و تحلیل ­هایی که در این زمینه انجام می شود.

وی در همین راستا ادامه داد: با توجه به اینکه نفت یک زير‌ساخت حیاتی برای کشور است ارتقای امنیت سامانه ­ها، اینترنت اشیا و کسب و کار در اين صنعت از موضوعات مهمی است كه بايد در دستور كار قرار گيرد.

ايشان افزود: مجموعه کسب و کار در تمام دنیا با توجه به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییر کرده است و این موضوع نیازمند platform و سکو­های نرم افزاری ويژه اي است که هر دو سازمان علاقه‌مند به تعریف فعالیت‌­های مشترک در اين هستند و موضوعات مورد نظر باید از طریق تشکیل کارگروه های منسجم‌تر صورت گیرد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری در خاتمه گفت: پژوهشگاه­ های کشور ، دانشگاه­ ها و مراکز تحقیقاتی بايد هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و از تجارب یکدیگر استفاده کنند و این جزیره­ های مجزا مي‌بايست به سمت شبکه ­های قوی دانشی در کشور پیش برود تا کشور با توجه به شرایط پیش آمده بتواند معضلات پيش رو را برطرف سازد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت