پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی بررسی می شود:

بررسي توسعه كامپوزيت‌ها در صنعت نفت

روز سه‌شنبه 11 تيرماه جلسه مشتركي ميان پژوهشگاه صنعت نفت و نمايندگان شركت آرين ساده به منظور گسترش تعاملات و همكاري‌هاي آتي برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين جلسه، موضوعات مرتبط با پليمر‌ها، كامپوزيت‌ها و رزين‌هاي اپوكسي كه طرفين در این زمینه ها فعاليت مي‌كنند مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بر همين اساس، از آنجا كه در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي از لوله‌هاي فلزي استفاده مي‌شود و هزينه‌هايي بسياري را بر صنعت تحميل مي‌كند در اين نشست مقرر شد تا زمينه های كاربرد لوله‌هاي غير فلزي در اين صنايع را مورد بررسي قرار دهند.

اين گزارش مي افزايد، به كارگيري لوله‌هاي فلزي، ساليانه خوردگي بسياري را بر صنعت تحمیل می کند، از اين رو جايگريني آن‌ها با لوله‌هاي كامپوزيتي كه مقرون به صرفه مي‌باشد در دستور كار قرار گرفته است.

بر پايه اين گزارش، با توجه به اينكه شرايط لازم براي پذيرش اين خطوط لوله در نقاط مختلف صنعت نفت وجود دارد، نياز به فرهنگ‌سازي و استاندارد‌سازي براي كاربرد‌ آن‌ها ضروري مي باشد؛ از اين رو مقرر شد كه پژوهشگاه صنعت نفت كه در اين زمينه از توان علمي بالايي برخوردار است به همراه شركت آرين ساده اقدامات مشتركي را در دستور كار خود قرار دهند.

گفتني است پس از اين نشست مشترك مهندس سيد علي بهشتيان، مشاور شركت آرين ساده به همراه ديگر نمايندگان اين شركت از دستاوردهاي مرتبط نظير لوله‌هاي كامپوزيتي، نانو كامپوزيت‌ها و پژوهشكده خوردگي بازديد كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت