پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در پژوهشگاه صنعت نفت بررسي مي ­شود:

آیندهء صنعت نفت و رصد فناوري ­هاي نوظهور

دومين جلسه رصد فناوري‌هاي نوظهور با حضور دكتر جعفر توفيقي، رييس پژوهشگاه صنعت نفت ، معاونين و رؤساي پرديس‌ها، نمايندگان رصد پرديس‌ها روز چهارشنبه 19 تيرماه با همكاري گروه فناوري و نوآوري در اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين سلسله جلسات نتايج رصد فناوري‌هاي نوظهور و برافكن Break True و تاثير آنها بر روند آتي نفت و همچنين سه فناوري نظير انرژي‌هاي تجديدپذير و ديجيتاليزاسيون و چاه هوشمند مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس اين گزارش اين فناوري­ها تا چند سال آينده در كليه حوزه هاي فناوري انقلابي ايجاد خواهد كرد و صنعت نفت هم از اين موضوع مستثني نخواهد بود. از اين رو، از نظر موسسه مكنزي بلاك چين، بيگ ديتا IOT، انرژي‌هاي تجديدپذير 3D printing، رايانش ابري واقعيت مجازي، مواد هوشمند خودرو برقي و يا فناوري‌هاي نوين نظير چاه هوشمند و فناور‌ي‌هاي نوين ازدياد برداشت به عنوان فناوري برتر شناخته شده است .

دکتر جعفر توفیقی در این جلسه، علاوه بر پرداختن به فعالیت های جاری، بر ضرورت انجام مطالعات و تحقيقات در حوزه‌هاي نوظهور تاكيد كرد و گفت: يكي از رسالت ­هاي پژوهشگاه صنعت نفت ايجاد ظرفيت­هاي جديد است و این مهم مي بايست در دستور کار سازمان قرار گيرد.

وي ادامه داد: با شكل گيري اكوسيستمي كه با تشكيل مركز نوآوري كامل مي­گردد مي­توان اين ظرفيت­ها را در قالب استارت آپ ها به جريان انداخت.

ایشان درخواست بودجه ای مستقل براي انجام مطالعه و تحقيقات در این زمینه که با همكاري شركت ملي نفت ايران صورت گرفته است را موید اهميت توجه به فناوري‌هاي نوظهور عنوان کرد.

گفتني است اولين جلسه رصد فناوری­ های نوظهور و برافکن چندي پيش با عنوان " بررسی فناوری­های چاه هوشمند و سنگ دیجیتال برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت