پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

چهارمین جلسهء "رصد فناوری های نوین تاثیرگذار بر صنعت نفت" با حضور دکتر جعفر توفیقی، مدیران و معاونین پژوهشگاه صنعت نفت، روز سه شنبه 23 مرداد ماه در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این جلسه، فناوری فیش بن (استخوان ماهی) به عنوان یک تکنولوژی جدید برای انگیزش چاه معرفی شد و جزئیات تکنیکی، مزایا و نمونه های عملیاتی آن مورد بحث قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، این فناوری نوین، ضمن کاهش زمان عملیات و همچنین استفاده کم تر از سیالات شیمیایی، می تواند جایگزینی مناسب برای روش ایجاد شکاف هیدرولیکی باشد.

همچنین این تکنولوژی، یک راهکار مناسب برای انگیزش مخازنی با لایه های نازک محسوب می شود و از آنجا که یکی از میادین اهواز از چنین شرایطی برخوردار است، می تواند به عنوان یک نمونه عملیاتی جهت بهره برداری از این فناوری، مورد آزمایش قرار گیرد.

در خاتمه ، معرفی فناوری بلاک چین، به عنوان یک فناوری تاثیر گذار در آینده ی عمومی دنیای فناوری، کاربردها، چالش ها و مزایای استفاده از این تکنولوژی در صنعت نفت و گاز، به خصوص در زمینه قراردادهای نفتي از سوي مدرس دوره و حاضرين مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، اين دوره فناوری بلاک چین با شفاف سازی تراکنش ها در محیط عمومی و هم چنین افزایش امنیت شبکه می تواند راندمان عمومی سیستم را به طرز قابل توجهی افزایش دهد و از سوي ديگر ويژگي اين فناوري می تواند برای توسعه صنعت نفت اثر مثبت و یا منفی داشته باشد که این امر به میزان آمادگی، شناخت و توان بهره برداری صنعت نفت از این فناوری بستگی دارد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت