پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

روز سه‌شنبه 16 مهر ماه رئيس و مديران پژوهشگاه صنعت نفت، نشست مشتركي با مدير عامل و مديران گروه مپنا براي توسعه همكاري‌هاي آتي برگزار كردند.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، پس از بازديد از شركت مهندسي و توربين مپنا (توگا) تفاهم‌نامه دوجانبه اي ميان اين دومجموعه نيز به امضاء رسيد که بر اساس آن، توسعه ميادين نفت و گاز، طراحي و مهندسي تاسيسات سطح‌الارضي و خدمات آزمايشگاهي و مطالعاتي در حوزه محيط زيست و انرژي، از مهم‌ترين موضوعاتي است در این همکاری دنبال خواهد شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه در حاشیه این قرار داد به توانمندي های گروه مپنا اشاره كرد و گفت: ما در اين اين مجموعه شاهد نمادي از خودباوري و اعتماد به توانمدي داخل بوديم و بسيار خوشحاليم كه در اين شركت بزرك به جواناني كه از دانشگاه‌هاي داخلي فارغ‌التحصيل شده‌اند فرصت داده شده است كه بتوانند فناوري‌هاي سطح بالايي را خلق نمايند.

وي ادامه داد: در گذشته دستيابي به تكنولوژي از مسير مهندسي معكوس قابل انجام بود ولي امروزه در مپنا شاهد هستيم كه بسياري از دستاورد‌ها در مقياس‌هاي مختلف به صورت بومي انجام مي‌شود و اين شركت قادر به رقابت با بسياري از رقبای بين‌المللي خود مي‌باشد.

رئيس پژوهشگاه با بيان اين‌كه از سال‌ها قبل با ماموريت گروه مپنا آشنا هستيم، تصريح كرد: همواره در جلسات متعدد از اين گروه به عنوان شركتي توانمند ياد كرده ام و پژوهشگاه صنعت نفت نيز همانند اين شركت تلاش مي‌كند كه توان داخل را افزايش داده و به صنعت نفت در مسير توسعه تكنولوژي و ارزش آفريني كمك كند.

توفيقي با اشاره به اين‌كه ماموريت اين دو مجموعه را مي‌توان از يك جنس برشمرد تصريح كرد: استفاده از توان داخل و افزايش آن و بي نياز كردن كشور از مهم‌ترين اهداف و ماموريت های اين دو سازمان به حساب مي‌آيد و اميدواريم با این نشست، شاهد همكاري‌هاي گسترده اين دو مجموعه در آینده باشیم.

دكتر عباس علی‌آبادی، مدير عامل گروه مپنا نیز همکاری این مجموعه با نهاد‌هاي علمي از جمله پژوهشگاه هاي كشور برای تامین نیازهای علمی و فنی خود را ضروری خواندو تصريح كرد: مپنا در صنعت برق، نفت و گاز، ريلي و پزشكي و ICT فعاليت مي‌كند و صنعت نفت نیز دومين تجارت آن محسوب مي‌شود، از اين رو اين شركت نیاز به پشتوانه علمي مناسبي دارد.

ايشان با بيان اين‌كه براي اولين بار است كه در اين سطح با پژوهشگاه صنعت نفت وارد تعامل و همكاري جدي شده‌ايم، افزود: موضوعات متنوعي در نشست امروز و در طول بازديد مطرح شد كه از آن جمله مي‌توان به موضوع ميني ال ان جي كه مورد تاييد وزارت نفت نيز مي‌باشد اشاره كرد.

گفتني است گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه شركت‌هاي زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی و همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و حمل‌ونقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی در این صنایع در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت