پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در گزارش عملکرد در جلسه هیات امناء پژوهشگاه مطرح شد:

توسعه کسب و کار و تعامل حداکثری با مدیران صنعت

بيست و هشتمين جلسه هيات امنا با حضور دکتر سعید محمدزاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی،پژوهشی و فناوری، رئيس پژوهشگاه و معاونان ، روساي پرديس‌ها و دیگر اعضاء روز چهارشنبه 24 مهرماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت گزارش عملكرد سال 97، حسابرسي صورت هاي مالي منتهي به سال گذشته، ارايه بودجه تفصيلي اعتبارات هزينه‌اي سال جاري، اصلاحيه‌ موادي از آيين‌نامه استخدامي اعضاي هيات علمي و تقاضاي انطباق سازماني پژوهشگاه با مقررات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از مهم‌ترين موضوعات مطرح شده در بيست و هشتمين جلسه هيات امنا محسوب مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد در اين جلسه با اريه مستنداتي از نمودار مقايسه‌اي قراردادهاي منعقده اين مجموعه از سال 95 تا 98 از سوی معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه، بر افزايش و رشد چشم‌گير قرارداد‌هاي پژوهشگاه صنعت نفت در 6 ماهه اول سال جاري تاكيد شد.

همچنين دكتر بزمي ليست قرارداد‌هاي منعقد شده در نمايشگاه نفت، گاز و پتروشيمي امسال را ارايه كرد و از امضاء چندين قرارداد و تفاهم‌نامه با بخش خصوصي و دولتي در اين نمايشگاه ابراز رضايت كرد.

بر اساس گزارش ارايه شده، پژوهشگاه صنعت نفت در 6 ماهه نخست سال 98،در زمينه انعقاد قرارداد‌ها، ارسال پروپوزال به صنعت، خدمات پژوهشي و رضايت مشتريان پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته و با برقراری بیش از 80 جلسه تعاملی با مديرانِ صنعت و و انجام فعالیت های مشترک، بستر های جدید برای تعامل حداکثری با مدیران صنعت را ایجاد کرده است.

يكي از استراتژي‌هاي اخير پژوهشگاه صنعت نفت تجاري‌سازي دستاورد‌هاي اين مجموعه است كه در دو سال‌ اخير اين مجموعه به اين مهم دست يافته كه از اين ميان مي‌توان به واگذاري دانش فني تعليق شكن در مقياس صنعتي، كاتاليست RCD و اتيلن اكسايد اشاره كرد.

بر همين اساس تعدادي از دانش‌هاي فني اين مجموعه نيز در مراحل تجاري‌سازي قرار دارند كه افزايه‌هاي حفاري، 17 سنسور تشخيص آلاينده‌هاي آب، هوا و خاك، ميكروCHP و پروژه كاتاليست گوگرد تعدادي از اين دانش‌هاي فني بشمار می روند.

برپايه اين گزارش ايجاد مركز نوآوري كه مورد تاكيد وزارت نفت نيز مي‌باشد در دستور كار پژوهشگاه قرار گرفته است و تجهيز اين مركز به صورت كامل انجام و اساس‌نامه و شيوه‌نامه آن نيز آماده شده است و در همين زمينه تفاهم نامه‌اي با پژوهش و فناوري شركت ملي نفت نيز به امضاء رسيده است و قرار است اين مركز با حضور شركت های استارت آپ كار خود را در آبان ماه سال جاری آغاز نمايد.

بهينه‌سازي مدل كسب و كار بر اساس تجربيات بين‌المللي و شرايط موجود در كشور، توسعه وب سايت براي ارتباط مناسب با مشتريان، تدوين و پياده سازي دستورالعمل بازار‌يابي خدمات علمي و فناورانه پژوهشگاه توسط شركت‌هاي كارگزاري برخي از اقدامات این سازمان در حوزه توسعه كسب و كار است.

گفتني است در اين نشست نتايج دستاوردهاي شاخص اين مجموعه در سال‌هاي 97-98 نظير طرح مرواريد، بومي‌سازي يكپارچه افقهاي مخزني در ناحيه دشت آبادان، شناسايي، مطالعه و ارزيابي شيل‌هاي گازي، واحد توليد ادورانت نيز ارايه شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت