پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

جلسه کارگروه انرژی و محیط زیست شورای بانوان وزارت نفت با هدف آشنایی با فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت و توسعه همکاری­ ها، روز چهارشنبه 24 مهرماه با حضور سرپرست پژوهشکده محیط زیست و بیوتکنولوژی، مشاور امور زنان پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، مهندس سهیلا شیبانی، نماینده دفتر امور زنان وزارت نفت در این نشست گزارشی از عملکرد فعالیت ­های کارگروه انرژی و محیط زیست ارایه کرد و ارتقا فرهنگ مصرف بهینه منبع انرژی و حفاظت از محیط زیست با محوریت زنان و خانواده در صنعت، ارتقا نقش زنان و خانواده ­ها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار و تغییر عمده در الگوی خرید خانوار و سبک زندگی خانوادگی و اجتماعی از اهداف و ماموریت­ های تشکیل این کارگروه دانست.

بر اساس این گزارش، این کارگروه وظایف متعددی را با هدف آشنایی زنان با موضوع توسعه پایدار در برنامه های خود در نظر گرفته است از این رو توسعه آگاهی و آموزش زنان و خانواده های صنعت نفت، جلب مشارکت و تقویت ابزارهای اجرایی جهت گسترش همکاری با نهادهای ملی و بین المللی در راستای اهداف توسعه پایدار و گروه های اجتماعی محور و ارتقا نقش زنان در رویارویی با تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن از فعالیت های این کارگروه می­باشد.

برنامه ریزی و طراحی سامانه ای برای آموزش های مجازی در سایت امور زنان ، اخذ کد برای دوره آموزشی " راهکارهای عملی صرفه جویی انرژی در بخش خانگی " و درج در تقویم آموزشی را برخی از عملکرد­های این کارگروه برشمرد.

همچنین از جمله برنامه های آتی این کارگروه می ­توان به  برنامه ریزی جهت تهیه و برگزاری 5 سمینار و نشست در حوزه های مختلف فعالیت های کارگروه، اجرای یک پروژه پژوهشی با عنوان " جاری سازی راهبردی جنسیت در چرخه عمر پروژه پژوهشی در راستای توسعه پایدار " با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و چاپ 2 کتاب در حوزه انرژی اشاره کرد.

گفتنی است در این نشست نماینده دفتر امور زنان وزارت نفت، مشاور زنان منطقه پارس جنوبی و رییس پژوهش بهینه سازی مصرف سوخت حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت