پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

شانزدهمين ژورنال كلاب پژوهشگاه با عنوان Ridge Regression Analysis and its Application in Research Projects" بيستم مهرماه با حضور جمعي از محققين پژوهشگاه و مهمان ويژه، پروفسور محمد آرشي برگزار گرديد.

در اين جلسه که با هدف " اطلاع از آخرين پيشرفت هاي علمي و جديدترين دستاوردهاي روز جهان" برگزار می گردد، دكتر اکبر ايراندوخت به چگونگي مدلسازي داده هاي حاصل از پروژه هاي تحقيقاتي پرداختند.

بنابر اين گزارش، انواع طراحي هاي Response Surface مرتبه دوم، نحوه آناليز Quadratic Form و Ridge Analysis، مشكل Multicollinearity و روش هاي مقابله با آن نيز معرفي شدند.

در ادامه جلسه به موضوعاتی نظيرRidge Regression و ابداع كننده آن، همچنين آخرين مقالات منتشر شده و نيز نظر متخصصان مطرح جهان در اين باره پرداخته شد و معرفی طيف وسيع كاربردهاي اين رگرسيون در مقالات فارسي، پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و دكتري از مباحث ديگري بود كه مورد اشاره قرار گرفت.

گفتنی است در انتهاي جلسه، به كاربردهاي اين روش در پژوهشگاه و همچنين نوآوري دكتر ايراندوخت در مقاله اي كه مورد پذيرش مجله فرانسوی Journal of Statistical Theory and Application قرار گرفته است، اشاره گرديد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت