پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مشاور وزیر نفت درامور زنان و خانواده :

سلامت بانوان، تضمین کننده سلامت خانواده است

فاطمه تندگويان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده در برنامه ويژه آموزشي- ورزشي كه براي بانوان شاغل صنعت نفت روز سه‌شنبه 30 مهر‌ماه در پژوهشگاه برگزار شد، ضمن قدرداني از تلاش دست‌اندركاران برگزار كننده اين مراسم گفت: خوشبختانه دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه نگاه مثبتي به جايگاه زنان دارند و ديدگاه جامع و ارزشمند ايشان نسبت به بانوان مي‌تواند براي ما يك فرصت محسوب شود.

وي به اهميت ورزش زنان و خودمراقبتي بانوان نيز اشاره كرد و گفت: بانوان به دليل روح مادري و جنبه ايثار و از خودگذشتگي كه در ذات آن‌ها وجود دارد، به سلامت تمام اطرافيان خود توجه مي كنند و كم‌تر به خود اهميت مي‌دهند، از اين رو مي‌بايست به اين موضوع بسيار توجه و تاكيد كرد.

تندگويان ادامه داد: علي‌رغم اينكه زنان و مردان هر دو با يكديگر به كمال مي‌رسند و وجود هيچ يك، بي‌نياز از ديگري نيست ولي فضاي خانواده به صورتي است كه بانوان محور عواطف خانواده هستند و عدم حضور آن‌ها مي‌تواند چالش‌هاي بسياري را ايجاد كند، بنابراين خودمراقبتي زنان و توجه مردان به جنس زن از اهميت بسزايي برخوردار است.

ايشان ورزش زنان را به عنوان يك مسئله كليدي و با اهميت برشمرد و تصريح كرد: اين موضوع براي وزير نفت نيز بسيار مهم مي‌باشد و همواره بر سلامت زنان و بيماري‌‌هاي خاص اين قشر توجه داشته‌اند و بر توجه به ورزش زنان شاغل صنعت نفت و همچنين خانواده بزرگ صنعت نفت تاكيد كرده‌اند.

مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده افزود: همواره بايد تلاش كنيم كه فضاي سازمان يك فضاي با نشاط، پرتكاپو و سالم باشد چراكه اين عوامل مي‌تواند باعث افزايش بهره‌وري نيروي انساني در سازمان‌ها شود.

وي با بيان اينكه با درخواست اين امور، بانوان عضو شوراي مركزي ورزش نيز شده‌اند، گفت: خوشبختانه كارگروه ورزش را تشكيل داده‌ايم و در حوزه سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي و تصيم‌گيري، بانوان توانسته‌اند به سطي از توانايي دست‌يابند كه فعاليت‌هاي مرتبط با حوزه بانوان را خود مديريت نمايند.

تندگويان به برگزاري اولين المپياد ورزشي بانوان اشاره كرد و گفت: برگزاري اين المپياد از سوي بانوان با مقاومت جدي روبه‌رو بود اما توانسيم اين مراسم بزرگ را به خوبي برگزار كنيم و اين فصل جديدي از ديده شدن خانم‌ها در امر مديريت ورزش محسوب مي‌شود.

ايشان ادامه داد: زماني كه سياست‌هاي كلان ورزش در قالب سند راهبردي ورزش تنظيم شد، رويكرد جنسيتي را براي اولين بار در اين سند وارد كرديم و به طور اختصاصي دو ماده براي ورزش زنان صنعت نفت در اين سند ديده شد.

مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده تمايل بانوان به ورزش و خودمراقبتي را با اهميت دانست و افزود: در قالب مسئوليت اجتماعي 13 مكان تفريحي و ورزشي در نقاط محروم كشور ساخته شده است و در مناطق جنوب كشور نيز امكانات ورزشي مناسبي براي بانوان در نظر گرفته شده است، ولي چنانچه بانوان تمايلي به استفاده از اين اماكن نشان ندهند نمي‌توان براي گسترش اين امكان توجيهي داشت.

خاطر نشان مي‌شود به مناسبت هفته تربيت‌بدني و روز سلامت بانوان ويژه‌برنامه آموزشي، ورزشي، براي بانوان شاغل وزارت نفت در مجموعه ورزشي پژوهشگاه صنعت نفت روز سه‌شنبه 30 مهر‌ماه برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت