پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در نشست مشترک طرفین بررسی شد:

زمینه های همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

در نشست مشترک رئيس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان، بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو جانیه تاکید شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت دكتر قيصري، رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان در این نشست که روز يك‌شنبه 3آذرماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان داراي 500 شركت فناور محور و دانش‌بنيان است كه 200 شركت از ميان اين شركت‌ها‌ رشد يافته و فعاليت‌هاي صادراتي را در دستور كار خود دارند.

وي ادامه داد: فناوري‌هاي اين شركت‌هاي بزرگ به صورت صنعتي درآمده و بر اساس فناوري‌هاي آن‌ها حدود 16 كارخانه‌ نيز ساخته شده است.

قيصري به دسته دوم اين شركت‌ها نيز اشاره كرد و افزود: حدود 200 شركت ديگر در مرحله رشد مي‌باشند كه به پارك‌هاي علم و فناوري كه بسيار هم عظيم هستند ملحق مي‌شوند و دسته سوم نيز 100 مجموعه نوپا را در بر مي‌گيرد كه داراي رشد مقدماتي هستند.

وي تبديل شركت‌هاي كوچك به شركت‌هاي بزرگ و گسترده را از اهداف اين شهرك برشمرد و گفت: در اين زمينه همواره از متخصصين با تجربه‌اي بهره‌مند شده‌ايم و با توجه به سياست‌هاي اتخاذ شده تصميم بر آن است كه در مراكز رشد و پارك‌هاي علم و فناوري از افراد جوان استفاده شود.

رئيس شهرك علمي تحقيقاتي اصفهان، آموزش مديران جوان مراكز رشد را از ماموريت‌هاي اين شهرك خواند و گفت: تمامي محققان این مجموعه آمادگي انتقال تجارب خود را به ديگر مراكز دارند و ما مي‌توانيم در ايجاد مراكز رشد و نوآوري و پارك‌‌هاي علم وفناوري به پژوهشگاه صنعت نفت كمك نماييم.

ايشان در تشریح زمینه های همکاری مشترک تاکید كرد: با توجه به برخورداری این شهرک از شركت‌هايی مناسب براي تجاري‌سازي فناوري‌ها، می‌توانيم علاوه بر ارائه خدمات متعدد در این بخش، در زمينهء تهيه تجهيزات آزمايشگاهي، كاتاليست‌ها و فيلتر‌ها با ديگر شركت‌ها و سازمان ها نظير پژوهشگاه همكاري نماييم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت