پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با حضور وزیر نفت انجام شد؛

افتتاح مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت

دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، روز دوشنبه 25 آذر ماه، در نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت با عنوان «پترولیوم تیکاف» ، ضمن تبريك هفته پژوهش به تمامي فناوران در تمام نهادي‌هاي علمي و صنعتي كه باعث ارزش‌آفريني براي صنعت نفت و گاز كشور هستند: گفت: خوشبختانه كشور ما بعد از عبور از استقرار اكوسيستم‌هاي آموزش عالي و پژوهشي مدتي است كه وارد طراحي و استقرار اكوسيستم هاي نوآوي شده است و اين نويد‌بخش حركت ما به سمت صنعت دانش بنيان و اقتصاد دانش بنيان خواهد بود.

وي با تاكيد بر اينكه در طول سال‌هاي گذشته شاهد تلاش وزير نفت در شكل‌گيري عرصه اكوسيستم‌ها بوده‌ايم، افزود: تشكيل اين اكوسيستم‌ها را مي‌توان در ايجاد رشته‌هاي مرتبط با حوزه نفت در دانشگاههاي رتبه اول كشور، فارغ‌التحصيلي صد‌ها دانشجوی با استعداد در اين رشته و پيوستن آن‌ها به جمع خانواده صنعت نفت مشاهده كرد.

توفيقي در همين راستا ادامه داد: وزير نفت همواره در شكل‌گيري اكوسيستم پژوهشي كشور و انعقاد قرارداد‌هاي بسيار كلان با دانشگاه‌ها و حمايت از پايان‌نامه‌هاي مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري نقش موثري داشته‌اند و اين امر باعث شده است كه صنعت نفت يكي از پيشگامان حوزه پژوهش در كشور باشد.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به طرح انديشه اكوسيستم نوآوري در صنعت نفت ، اظهار داشت: اين طرح كه تکمیل کننده زنجيره‌ها و اكوسيستم‌هاي پيشين است، نويد بخش اين مدعا است كه صنعت نفت ما مسير متعالي و ترقي را در حوزه فناوري طي كرده و در توسعه صنعتي پيشگام است.

توفيقي در ادامه افزود: امروز با حضور وزير نفت مركز نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت نيز افتتاح خواهد شد و اين شروعي خواهد بود براي توسعه انديشه‌اي كه در سطح وزارت نفت براي شكل‌گيري اكوسيستم نوآوري در صنعت نفت مطرح شده است.

ايشان پژوهشگاه را داراي خدمات ارزشمند برشمرد و گفت: اين پژوهشگاه توانسته‌ است در طول اين سال‌ها خدمات شايسته‌اي را به صنعت نفت عرضه كند واين خدمات از اثربخشي و تاثير‌گذاري بسزايي برخوردار بوده است و اميدواريم در ادامه فعاليت‌هاي خود با عزمي راسخ و با بهره‌برداري از زيرساخت‌هاي انساني و نيروهاي خلاق و ازمايشگاه هاي منحصر به فرد بتواند صنعت نفت كشور را در شكل‌گيري اين اكوسيستم ياري كند.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: پژوهشگاه صنعت نفت امروز قادر به طراحي و جايگزيني علوم و فناوري‌هايي است كه در دست شركت‌هاي خارجي است و اگر ديگر شركت‌ها با اعتماد به اين مجموعه نگاه كنند، پژوهشگاه و محققان آن اين اطمينان را به مديران صنعت نفت مي‌دهند كه تمام تلاش خود را خواهند كرد تا هيچ خلاء از فقدان شركت‌هاي خارجي در اين شرايط احساس نشود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت