پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و نفت مرکزی صورت میگیرد؛

قطع وابستگی در ساخت اورینگ پمپ ها با بهره گیری از فناوری نانو

روز سه‌شنبه 26 آذرماه قراردادي ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت نفت مناطق مركزي ايران با عنوان "بهبود عملكرد اورينگ‌هاي مورد استفاده در مكانيكال سيل پمپ‌هاي گريز از مركز تنگ بيجار با استفاده از نانو مواد به امضاء‌رسيد.

دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه امضاء اين قرارداد با تاكيد بر اينكه شركت نفت مناطق مركزي يكي از همكاران استراتژيك پژوهشگاه محسوب مي‌شود، گفت: تاكنون تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌هاي بسياري ميان اين دو مجموعه منعقد شده است و قرارداد امروز نيز به اورينگ‌هايي كه در پمپ‌ها استفاده مي‌شود مرتبط مي‌شوند.

وي در ادامه تصريح كرد: اين قطعه وارداتي بوده و در عملكرد پمپ‌ها نقش راهبردي بسياري زيادي دارد، از اين رو پژوهشگاه با استفاده از تكنولوژي‌هاي نانو مواد به بهره گیری از نيرو‌هاي دانشي، فناور و پژوهشگر خود تلاش كرده است اين اورينگ‌‌ها را ساخته و اين نقيصه را برطرف سازد .

در ادامه اين مراسم دكتر رامين حاتمي، مدير‌عامل شركت نفت مناطق مركزي ايران گفت: بر اساس اين قرارداد پژوهشي مقرر شده است كه علاوه بر ساخت اين اورينگ‌ها، تغييراتي در كيفيت آن‌ها نيز انجام شود كه اين امر باعث قطع وابستگي ، توسعه دانش فني و كاهش هزينه‌ها مي‌شود.

حاتمي درخصوص چرايي انتخاب پژوهشگاه در اين قرارداد گفت: با شناختی که از توانمندی این مجموعه به عنوان قديمي‌ترين و معتبر‌ترين مركز پژوهشي در حوزه نفت و بالادستي داریم، بر اين باوریم كه پژوهشگاه اين پژوهش را نيز به سر منزل خواهد رساند و به طور حتم خروجي آن يك محصول فناورانه است كه در اختيار صنعت قرار خواهد گرفت.

گفتني است اين قرارداد در محل مركز همايش هاي بين‌المللي پژوهشگاه صنعت نفت ميان دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و دكتر رامين حاتمي، مدير‌عامل شركت نفت مناطق مركزي به امضاء رسيد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت