پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در راستای توسعه شبکه همکاری های فناورانه صورت گرفت:

تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی امیر کبیر    

روز چهار‌شنبه 27 آذر ماه دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و دكتر سيد احمد معتمدي، رئيس دانشگاه امير كبير با هدف گسترش همكاریهاي دوجانبه، نشست مشتركي برگزار و همچنين تفاهم‌نامه‌اي منعقد كردند.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين تفاهم‌نامه كه با حضور معاونان و مديران هر دو مجموعه به امضاء رسيد موضوعاتي نظير همكاري در بومي‌سازي و انتقال فناوري‌هاي جديد در صنايع نفت و گاز و تدوين آئين‌نامه‌هاي مورد نياز مراكز نوآوري را دنبال مي‌كند.

بر اساس اين گزارش، همكاري در اجراي دوره‌هاي جديد بين‌ رشته‌اي مورد نياز صنايع نفت و گاز كشور، انعقاد توافق‌نامه، تفاهم‌نامه‌هاي همكاري مشترك با دانشگاه‌هاي معتبر جهاني به منظور تبادل اطلاعات و تجارب اموزشي- پژوهشي و همچنين همكاري در تعريف و اجراي مشترك پروژه‌هاي صنعتي و پژوهشي مورد نياز صنايع نفت و گاز از مهم‌ترين برخي از مفاد اين تفاهم‌نامه محسوب مي‌شوند.

در حاشيه اين مراسم دكتر معتمدي، رئيس دانشگاه امير كبير به فعاليت‌هاي اين دانشگاه اشاره كرد و گفت: اصلاحات ساختاري مناسبي را در اين دانشگاه انجام داده‌ايم و اميدواريم كه اين تغييرات دانشگاه‌هاي ما را به سمت دانشگاه نسل سوم هدايت كند چرا كه ضعف اصلي دانشگاه‌ها، نسل اولي بودن آن‌ها است.

وي در همين راستا افزود: دانشگاه‌هاي نسل سوم دانشگاه‌هايي هستند كه بيشتر در چرخه اقتصادي كشور خود نقش داشته و در جهت نياز‌هاي كشور حركت مي‌كنند.

ايشان با ابراز عدم موافقت با پيوستن پژوهشگاه‌هاي وابسته به دستگاه‌ها به زير مجموعه وزارت علوم تاکید کرد: اين امر در هيچ‌جاي دنيا مرسوم نيست و از آنجا كه هر يك وظايف متعددي را بر عهده دارند، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها باید بتوانند مكمل يكديگر باشند تا مثمر ثمر واقع شوند.

رئیس دانشگاه امیر کبیر با تاكيد بر اينكه اين دانشگاه از نظر وضعيت علمي در جايگاه مناسبي قرار دارد گفت: به ازاي هر هيات علمي 2/4 مقاله داريم و رتبه اول را در كشور داريم و در سال‌هاي اخير اين دانشگاه در زمينه ارجاعات نيز روندي رو به رشد داشته است.

معتمدي با بيان اين‌كه براي دستيابي به اهداف خود در سه زمينه برنامه‌ريزي كرده‌ايم، اظهار كرد: افزايش قرار‌داد‌هاي صنعتي، نوآوري و مهارت‌افزايي سه محور اساسي است كه در اين بخش‌ها فعاليت‌هاي خود را انجام خواهيم داد.

وي در خاتمه ضمن ابراز اميدواري به تعملات آتی گفت: اميدواريم با برگزاري اين‌گونه نشست‌ها و بازديد‌ها بتوانيم فعاليت‌هاي مكملي را انجام دهيم و پژوهشگاه صنعت نفت و پرديس‌هاي ما مي‌توانند در زمينه‌هاي متعددي با يكديگر فعاليت نمايند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت