پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

صنعت نفت بازاری بزرگ برای استارتاپ ها و کسب و کارهای دانش بنیان است

تهران - ایرنا - معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با تاکید براینکه، صنعت نفت با نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها روزآمد می‌شود، این صنعت را برای رفع نیازهای فناورانه، بازاری بزرگ برای ورود استارتاپ ها و کسب وکارهای دانش بنیان دانست.

«سورنا ستاری» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن تاکید بر توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در رونق این صنعت بزرگ کشور، ایجاد زمینه مناسب برای ورود هرچه بیشتر فناوران و نوآوران کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به این حوزه را ضروری خواند.

وی پیوند زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی با صنایعی همچون نفت که از پیشینه‌ای طولانی برخوردارند را زمینه‌ساز تحول و روزآمدی این صنایع دانست.

ستاری اظهارکرد: نفت صنعتی است که هر روز با سیستم و فناوری‌های نو باید تجهیز شود، بنابراین رویه جدیدی که هم‌اکنون در پژوهش نفت انجام می‌شود برای توسعه و ارتقای فناوری در این صنعت راهگشا است.

وی از پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان بستری مناسب برای ارتقا و توسعه فناوری در این صنعت یاد کرد و گفت: شرکت‌هایی که از بستر پژوهشگاه بیرون می‌آیند می‌توانند درآمد قابل توجهی را به صنعت نفت تزریق کنند.

ستاری، پژوهشگاه صنعت نفت را به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین پژوهشگاه‌های کشور دانست و گفت: این پژوهشگاه جایی است که باید میزبان نوآوری‌ها و خلاقیت‌های دانشگاهیان باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در ادامه، تاکید کرد باید درهای این پژوهشگاه‌ها به روی جوانان خلاق و دانش‌آموخته گشوده باشد تا به آسانی بتوانند از امکاناتی که پژوهشگاه برای آنان فراهم کرده است، برای تبدیل ایده‌هایشان به کسب و کار استفاده کنند.

 وی با بیان اینکه دولت آماده و همراه برای ایجاد زیرساخت‌های رونق چنین زیست‌بومی است، اظهارکرد: دولت در زمینه ایجاد زیرساخت‌های پژوهش، سرمایه‌گذاری‌های بزرگی صورت داده و وقت آن رسیده است تا با نگرش و رویکردی تازه به پژوهش، بر بستر فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان، تحولاتی جدی رقم بخورد.

ستاری حوزه نفت را برخوردار از بازاری بزرگ دانست و گفت: این بازار جای توسعه بسیار دارد و جوانان با فعالیت‌های خود می‌توانند فروش چند صد میلیاردی داشته باشند. این بازار باید در اختیار کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها که در رفع نیازهای فناورانه توانمند هستند قرار بگیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اظهارامیدواری کرد که با اقدامات و حرکت موثر  بتوان با بهره‌مندی از فناوری‌های نو ارزش افزوده لازم در صنعت نفت را ایجاد کرد.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت