پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با حضور مدیر عامل شرکت ملی گاز در پژوهشگاه صنعت نفت:

گزارش پیشرفت و دستاوردهای فعالیت های انستیتو فرآورش گاز ارايه شد

روز سه‌شنبه 17 دي ماه مهندس حسن منتظر تربتی، معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران به همراه هيات همراه، نشست مشتركي را با مديران پژوهشگاه صنعت نفت با هدف توسعه همكاري‌ها در اين مجموعه برگزار كردند.

منتظر تربتی با بيان اين‌كه در نشست امروز دو موضوع مورد بررسي قرار گرفت، گفت: سومين جلسه كميته راهبري انستيتو فرآورش گاز و روند پيشرفت فعاليت‌هاي مربوط به اين انستيتو و همچنين اقدامات جاري در پژوهشگاه صنعت نفت از موضوعات اين جلسه بودند.

وي در همين راستا تصريح كرد: در بخش صنعت نفت، از ديرباز پژوهشگاه به عنوان بازوي فني و علمي در كنار صنعت نفت بوده است و صنعت چنانچه با مشكلي نظير توليد كالاي جديد، مباحث مرتبط با كاتاليست‌ها و يا نياز‌هاي عملياتي مواجه شده است، پژوهشگاه به عنوان پشتوانه‌اي علمي در كنار اين صنعت بوده است.

معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران به فعاليت‌هاي انستيتو فرآورش گاز اشاره كرد و گفت: در اين بخش خوشبختانه اقدامات مناسب و پروژه‌هاي خوبي تعريف شده است و با گزارشي كه امروز از روند پيشرفت فعاليت‌ها در اين انستيتو ارايه شد اميدواريم با توان موجود در اين مجموعه به نتايج مثبتي دست يابيم و در ماه‌هاي آتي پروژه‌هاي اين مجموعه تا سقف در نظر گرفته شده تعريف و به مرحله اجرا برسد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه هم‌اكنون شاهد بخش هاي مشابه پژوهشگاه در بخش خصوصي نيز مي‌باشيم، گفت: از آن‌جا كه رويكرد پژوهشگاه صنعت نفت اقتصادي نبوده و جنبه حاكميتي دارد مي‌توان بيشتر فعاليت‌هایی نظير رسيدن به دانش فني و نوآوري را در اين مجموعه دنبال كرد و پس از رسيدن به مرحله نهايي با بخش خصوصي همكاري كرد.

منتظر تربتی ادامه داد: با رويكرد وزارت نفت در خصوص شركت‌هاي دانش بنيان و استارت‌اپ‌ها و همچنين تعامل كه ميان صنعت و پژوهشگاه در حال شكل‌گيري است، پژوهشگاه در شناسايي نياز‌هاي صنعت و بكارگيري امكانات و پتانسيل نيرو‌هاي جوان نقش منتور را به خوبي ايفا نمايد

وي به راه‌اندازي مركز نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت با حضور وزير نفت نيز اشاره كرد و گفت: امروزه موضوع ايده از اهميت بسزايي برخوردار است و افرادي كه در صنعت فعاليت مي‌كنند و در پي حل مشكلات بزرگ صنعت هستند، ممكن است ايده‌هاي جديد به ذهن آنها نرسد، از اين رو راه‌اندازي مراكز نواوري مي‌تواند بستري را آماده كند كه صنعت از نيرو‌هاي جديد و جوان، با هدف استفاده از انديشه و ايده‌هاي نو در راستاي دستيابي به محصول جديد بهره‌مند شود.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: وزارت نفت درصدد است كه در آينده مركز نوآوري را در شهرري ايجاد نمايد و مركز ايجاد شده در پژوهشگاه صنعت نفت مي‌تواند در زمينه توسعه آن مركز و تجربه‌اندوزي بسيار مثمر ثمر واقع شود.

گفتني است پس از اين نشست تخصصي مديرعامل شركت ملي گاز ايران و همراهان ايشان از آزمايشگاه‌هاي پژوهشكده گاز پژوهشگاه و همچنين برخي پايلوت‌هاي اين مجموعه بازديد كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت