پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در پژوهشگاه صنعت نفت صورت میگیرد:

گردهمایی 3 روزهء شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت نفت

گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت صبح  روز یکشنبه، ٢٧ بهمن‌ماه با حضور وزیران نفت و علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوري وزارت نفت، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از مدیران ارشد این دو وزارتخانه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه آغاز به کار کرد .

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت،  بیش از هزار نفر برای حضور در این گردهمایی ثبت نام کرده‌اند، كه از این تعداد، ۶۷۵ نفر از شرکت‌های دانش‌بنیان بودند.

بر اساس اين گزارش در چند ماه اخیر، بیش از ٨٩٠ نیاز فناورانه در صنعت نفت شناسایی شده است که این نیازها قرار است در قالب ٤٠ نشست در این گردهمایی مورد بررسي و تحليل قرار گيرد.

همچنين ۵۷۰ شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ نفتی در این گردهمایی شرکت کردند كه سهم تهران از این گستره ۲۴۱ شرکت، سهم استان بوشهر ۱۰۸، سهم استان خراسان ۳۶ و سهم فارس نیز ۲۳ شرکت است که از این میان ۵۲ درصد دانش‌بنیان و ۳۰ درصد در حال اقدام برای دانش‌بنیان هستند و ۱۵ درصد هم هنوز دانش بنیان نشده‌اند.

گفتني است در حاشيه این گردهمایی كه پيش از ظهر امروز در پژوهشگاه صنعت نفت آغاز بکار کرد، چهار تفاهم نامه همكاري ميان وزارت نفت و پارك های علم و فناوري خليج فارس، اصفهان، خراسان رضوي و خوزستان  نيز امضا شد.

مهندس بيژن زنگنه، وزير نفت در اين مراسم تمركز وزارت نفت را حمايت از شركت هاي دانش بنيان  دانست و گفت: در اين رويداد دو روزه درصدديم چندين استارتاپ را طي فرآيندي انتخاب و با استقرار آن ها در پارك فناوري صنعت نفت مورد حمايت قرار دهیم كه البته اين حمايت منحصر به شركت‌هاي مستقر در اين پارك‌ها نبوده و همچنین سيستم تضمين خريد را براي توليد بار اول فعال خواهيم كرد که اين امر شامل توليد كالا و تجهيزات مي شود.

وي همچنين از برنامه هاي اين وزارت خانه در زمينه ايجاد فرصت هاي مطالعاتي براي اساتيد و دانشجويان فعال در صنعت نفت خبر داد و اظهار كرد: در اين زمينه دستورالعمل اعطاي گرنت يا پژوهانه به اساتيد و دانشجويان اين حوزه صادر شده است. ايشان در خاتمه به دستاورد جديد محققان در حوزه نفت اشاره كرد و گفت: تفاهم نامه توليد كك اسفنجي و سوزني به امضا رسيده است، اين دانش فني از سوي پژوهشگاه صنعت نفت براي توليد فولاد و آلومينيوم بوده است و قرار است با حمايت مالي پالايشگاه هاي بندر عباس و اراك به توليد برسد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت