پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

معاون پشتیبانی پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد:

پایش بهداشت فردی و عمومی در کمیته سلامت پژوهشگاه صنعت نفت

دكتر ابراهيم علايي، معاون پشتيباني پژوهشگاه صنعت نفت، در گفتگو اختصاصي با روابط‌‌عمومي‌پژوهشگاه صنعت نفت، به برگزاری منظم و مستمر جلسات كميته سلامت در اين مركز همزمان با شيوع ويروس كرونا در كشور اشاره كرد و گفت: اين كميته با فعالیت های تعریف شده از قبل درحوزه سلامت فعال بود ولی با شیوع اين ويروس جلسات مستمر و منظمي را براي اين موضوع خاص در اين كميته در دستور كار قرار داديم.

وي ادامه داد: كميته سلامت، متشكل از مدير حوزه رياست، معاون پشتيباني، رییس مرکز بهداشت سلامت کار پژوهشگاه، روساي خدمات عمومي و فني و مهندسي، واحد اچ اس اي و روابط‌عمومي و در صورت لزوم برخي از روساي صف و ستاد است.

معاون پشتيباني به اقدامات پيشگيرانه از شیوع اين ويروس در سطح پژوهشگاه از روزهای نخست اشاره كرد و گفت: این کمیته با تشکیل جلسه فوری در همه زمینه های خدمات فنی، عمومی، پایش و غربالگری و اعمال درستور العمل های وزارتی در خصوص پیشگیری و درمان فعالیت های خود را آغاز کرده و در مرحله نخست، با توجه به شرايط و ضرورت‌هاي پيش آمده هيچ‌‌گونه محدوديتي براي پذيرش نيرو‌هاي قراردادي و پيمانكاري در بهداري پژوهشگاه وجود نخواهد داشت.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: در حوزه خدمات فني، كنترل جریان هوا و كاهش رطوبت محيطي از طريق هوا‌‌ساز‌ها از مهم‌ترين اقدامات اين مجموعه در این بخش است به نحوی که بطور دائم هواي تازه به اتاق‌ها وارد مي‌شود و شرایط ایمن تری را برای کارکنان سازمان فراهم می آورد.

معاون پشتيباني پژوهشگاه صنعت نفت با بيان اينكه در اين ايام مي‌بايست فضاي وسيع اين مركز را ايزوله نگه‌داريم، گفت: تجهيزات و سيستم‌هاي اسپري كننده در ظرفیت های مشخص براي ضدعفوني کردن ساختمان‌ها، معابر و محل‌هاي عمومي در نظر گرفته شد و همه معابر مورد تردد پرسنل، ورودي‌ها، آسانسور‌ها، راهرو‌ها به صورت روزانه، قبل و حين ورود كارمندان و بعد از خروج آن ها در دستور كار قرار دارد و در حال انجام است.

ايشان تاکید کرد: در این زمینه از دو نوع مواد ضدعفوني برای پرسنل و سطوح بطور جداگانه استفاده می شود که از مواد استاندارد موجود در سطح كشور مي‌باشند.

وي به سياست‌هاي كلان شركت نفت نيز در اين زمينه اشاره كرد و افزود: بر اساس دستور العمل های موجود و تصمیمات کمیته سلامت پژوهشگاه مجموعه های عمومی از جمله مجموعه ورزشی سازمان حتی قبل از اعلام رسمی تعطیل شده و همچنين در اين زمينه چيدمان صندلي‌هاي رستوران براي رعايت فاصله‌ها، استفاده از ظروف يك‌‌بار مصرف، ضد عفوني کردن رستوران و تجهيزات و توجه به طبخ غذاها و پايش روزانه كاركنان اين مجموعه مورد توجه قرار دارد.

علايي در همين راستا تصريح كرد: تهيه و توزيع غذا‌ ها در ظروف يك‌بار مصرف، آموزش پرسنل و در اختيار گذاشتن اقلام نظير ماسك و دستكش و كلاه و لباس مناسب براي پرسنل رستوران و همچنين شستشوی چند مرحله‌اي اقلام موجود در آشپزخانه و ضدعفوني كردن انها از مهم‌ترين اقدامات براي سلامتي كاركنان بوده است كه توسط اين كميته پايش مي‌شود.

ايشان به تردد همكاران از طريق سرويس‌هاي عمومي نيز اشاره كرد و گفت: با مسئولين نقليه هماهنگي‌هاي لازم انجام شده و تمامي راننده‌هاي اين بخش مورد پايش قرار مي‌گيرند و تمهيدات ويژه‌اي نظير استفاده از مواد ضدعفوني براي سطوح و افراد به صورت روزانه مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

وي به غربال‌گري و پايش كاركنان نیز اشاره كرد و افزود: دستگاه‌ها و تجهيزاتي براي كليه پرسنل به منظور غربال‌گيري انها در زمينه سنجش دماي بدن خريداري شد كه در ورودي سازمان غربال‌گري اوليه انجام مي‌شود و با اين اقدامات پيشگيرانه تلاش مي‌كنيم كه شروع اين بيماري را كاهش دهيم و البته كاركنان نيز مي‌بايست به صورت فردي نيز نكات بهداشتي را به خوبي رعايت كنند.

علايي سطح فرهنگ و توجه كاركنان پژوهشگاه در این زمینه را مناسب دانست و گفت: از انجا كه دانش عمومي كاركنان اين مجموعه بسيار بالا است از اين رو تا کنون با مشكل خاصي براي رعايت نكات بهداشت فردي مواجه نبوده‌ايم.

وي به توليد مواد ضد عفوني در پژوهشگاه نيز اشاره كرد و افزود: بخش پايين‌دستي پژوهشگاه برای همکاری در اين زمينه پیشنهاداتی اراده کرده که ما نيز استقبال كرديم و مبلغي در اختيار اين همكاران قرار گرفته است و اميدواريم با امكانات و دانش موجود گامي موثر در اين زمينه برداشته شود.

ايشان به تعطيلات نوروزي در اين سازمان نيز اشاره كرد و گفت: در سنوات گذشته همكاران مي‌توانستند در هفته دوم به صورت اختياري در محیط کارحاضر شوند، ولي امسال به صورت اجباري اين سازمان تا تاريخ 15 فروردين ماه تعطيل است و صرفا واحدهایی که حضور آنها ضرورت دارد نظیر اچ‌ اس اي و حراست در پژوهشگاه حاضر خواهند شد.

دکتر علايي درخاتمه گفت: دستور‌العمل‌ها و نکات بهداشتی و ضروری که در كميته سلامت تصویب می شود از طريق روابط‌عمومي پژوهشگاه و اعلام عمومی اطلاع رساني خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت