پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در پیام آخر سال 98 :

سال پر شتابی را در تحقق اهداف خود در صنعت نفت طی کردیم

پژوهشگاه صنعت نفت با تکیه بر توان و همت نیروهای ارزشمند خود، در شرایط تحریم در کنار صنعت بوده و توانسته نیازهای فناورانه آنها را بطور موثر پاسخگو باشد و نقش تعیین کننده ای در اقتصاد ملی و صنعت نفت ایفا نماید.

   دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در گفتگو اختصاصي با واحد خبر روابط‌عمومي ضمن تقدير از زحمات شبانه‌‌روزي همكاران اين مجموعه گفت: پژوهشگاه در سال 98 با همت و روحيه و انگيزه بالاي تمامي نيروهاي خود توانسته موفقيت‌هاي بسياري را در حوزه‌هاي بالادست، پايين‌دست و انرژي و محيط‌زيست بدست آورده و به بازيگری توانمند در عرصه پژوهش و توسعه و فناوري در صنعت نفت و گاز تبديل شود.

   توفيقي به اثر‌بخشي پژوهشگاه در رفع نياز‌هاي صنعت نفت و گاز نيز اشاره كرد و افزود: امروز این مجموعه، با شناخت دقیق از نیاز صنعت، مجري صد‌ها پروژه و طرح در بخش‌هاي مختلف صنعت نفت است و در پروژه‌هايي ايفاي نقش می کند كه تكنولوژي آن صرفا متعلق به كشور‌هاي محدودي است و در كشور نيز از ارزش بسيار بالايي برخوردار است.

دکتر توفيقي به تاسیس مرکز نوآوری بعنوان يكي از موفقيت‌هاي پژوهشگاه در سال 98 نيز اشاره كرد و افزود: توجه به نوآوری و فعالیت های دانش بنیان يكي از سياست‌هاي مهم وزارت نفت بوده که پژوهشگاه با تاسیس این مرکز به سرعت در اين مسيرگام نهاده و در همين راستا به وزير نفت به صورت شفاهي و كتبي قول داده‌ايم كه تا قبل از به سرانجام رسيدن برنامه‌هاي ايشان در پارك فناوري شهر ري، مركز نوآوري پژوهشگاه خواهد توانست اهداف مد نظر ايشان را محقق سازد.

ایشان ادامه داد: اطمينان دارم با راه‌اندازي اين مركز، با حضور نيرو‌هاي جوان و خلاق در قالب استارت‌آپ‌ها، شركت‌هاي دانش بنيان و واحد‌هاي فناور، پژوهشگاه خواهد توانست گام‌هاي بسيار بلند‌‌تري را به جلو بردارد و در كنار توانمند‌ي‌ها و ظرفيت‌هاي كم‌نظير خود در جهت تحقق اهداف بلند صنعت نفت و گاز نيرو‌هاي جوان با استعداد ديگري را نيز جذب كند.

ايشان با اشاره به چالش های پژوهشگاه در ماه های آخر سال 98 تصريح كرد: با صبر و و تدبير كاركنان خوشبختانه توانستيم بر بسياري از مشكلات فائق آييم و البته بخشي مشكلات باقي مانده است كه در تلاش هستيم آن را نيز به سرانجام برسانيم، ولي همواره بر اين نكته تاكيد شده است كه هيچ مشكلي موجب نشده است كه پژوهشگاه لحظه‌اي از انجام وظايف و ماموريت‌هاي خود دست بردارد و همواره مواجه با هر چالشي، باعث تقويت انگيزه ما مي‌شود.

وي به شیوع بيماري كرونا در كشور نيز اشاره كرد و گفت: اميدوارم با تلاش مسئولين و كادر درماني كشور بتوانيم با هجوم اين ويروس مقابله كنيم و از شما كارمندان اين مجموعه به عنوان سرمايه‌هاي ارزشمند كشور که همواره منشا اثرات مهم بوده است مي‌خواهم كه در اين شرايط، مراقب سلامتي خود باشيد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت