پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با هدف استفاده از ظرفیت­ها و همکاری‌های مشترک طرفین، روز سه شنبه 24 تیرماه نشست مشترکی میان پژوهشگاه صنعت نفت و گروه اقتصاد مفیدِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ه) برگزار شد.

سردار عبداللهی، مدیر عامل گروه اقتصاد مفید ستاد اجرایی فرمان حضرات امام(ه)، در حاشیه این نشست ضمن اشاره به حجم وسيعي از ظرفیت­ها و توانمندی­های موجود در پژوهشگاه گفت: از آنجا كه پژوهشگاه صنعت نفت در زمينه امكانات پايلوتي و ارايه خدمات آزمايشگاهي، در كشور از جايگاه بالايي برخوردار است مقرر شد تا جلسه مشتركي ميان اين دو مجموعه برگزار شود.

وي از يك‌سو به توانمندي پژوهشگاه و از سوي ديگر به تحريم‌هاي حاكم بر كشور اشاره كرد و افزود: پژوهشگاه صنعت نفت در طول سال‌ها فعاليت خود در زمينه‌هاي متعدد توانسته است به كشور خدمات گسترده‌اي را ارايه دهد و هم اكنون شاهد آن هستيم كه در زمينه طراحي پالايشگاه‌ها و همچنين دانش فني كاتاليست‌ها از دانش بالايي برخوردار بوده و به خودكفايي دست يافته است و اميدواريم با استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها، بومی سازی تمامي فرآيند‌ها در دستور كار قرار گيرد.

ایشان در ادامه تصریح کرد: گروه اقتصاد مفيد همواره در انجام پروژه‌هاي بزرگ كشور به ويژه صنعت نفت اقدامات موثري را انجام داده است؛ از اين رو اين گروه سعی دارد با هدف پیشرفت و توسعه کشور همکاری خود را با پژوهشگاه صنعت نفت وديگر مجموعه‌های مختلف گسترش دهد.

سردار عبداللهی همچنين به موضوعات مطرح شده در نشست امروز نيز اشاره کرد و گفت: رییس ستاد اجرایی فرمان امام همواره بر بومی‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های داخل تاكيد داشته‌اند؛ از اين رو، امیدواریم با تکیه بر ظرفیت‌های داخل و با قطع وابستگی از كشورهاي خارجي و طراحي و ساخت تجهيزات توسط شركت‌هاي داخلي نظير پژوهشگاه صنعت نفت، گام‌هاي موثري در راستاي پيشبرد اهداف كشور برداشته شود.

همچنين در ادامه اين نشست دکتر زمانیان، رییس پردیس صنایع پایین دستی پژوهشگاه به تشريح برخي از پروژه‌هاي تاثير‌گذار و اثربخش پرديس پايين‌دستي در صنعت، نظير کاتالیستRCD، تولید کک سوزنی در پالایشگاه بندرعباس و راه اندازی واحد مرکاپتان زدایی در پالایشگاه گاز بیدبلند پرداخت.

گفتني است در اين جلسه موضوعاتي در زمينه همكاري‌هاي مشترك نيز ارايه شد كه تامين دانش فني (فرايند و كاتاليست) و طراحي كليه واحد هاي فرايندي صنعت پالايش نفت، گاز (جداسازي و شيرين‌سازي گاز ) ، ارائه خدمات مشاوره، فنی و مهندسی، تامین دانش، توسعه فناوری و انتقال تکنولوژی، و انجام کلیه مطالعات اولیه برخي از اين پيشنهادات محسوب مي‌شوند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت