پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در راستای شتابدهی کسب و کارهای نوآورانه صنعت نفت و انرژی، موافقت نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و سه شتابدهنده تخصصی ايده‌پردازان، آيتك و آبان، با حضور رییس و اعضای شورای راهبری مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت و نمایندگان اين شتابدهنده­ها، روز یکشنبه 2 شهریورماه منعقد شد.

 

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، افزایش نقش شتاب دهنده ها در زمینه تجاری سازی فناوری­ها و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، ایجاد شبکه متخصصین در حوزه های مرتبط و بهره‌مندی از متخصصین کشور به عنوان مربی در هدایت استارتاپ­ها، از مفاد موافقت‌نامه‌هاي منعقد شده مي‌باشد.

از دیگر مفاد این موافقت نامه‌ها می‌توان به شناسایی هسته­های فناور در حوزه­های مرتبط با صنعت نفت و انرژی، تجاری‌سازی محصولات مبتنی بر فناوری­های نوظهور در حوزه نفت و انرژی، هم افزایی و مشارکت در توسعه فناوری با صنایع مرتبط و شناسایی و بهره مندی از پتانسیل­های موجود در صنعت نفت و سایر صنایع به منظور توسعه محصول و بازار اشاره کرد.

هم‌افزايي پژوهشگاه صنعت نفت و شركت‌هاي شتاب‌دهنده

دکتر موسی الرضا ابوچناری، مدیر عامل شركت شتابدهندهء آبان، در حاشیه امضا این موافقت نامه به هم افزایی میان پژوهشگاه صنعت نفت و شتاب دهنده­های تخصصی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت­­های بالاي پژوهشگاه در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، حضور این مرکز در کنار شتاب دهنده‌ها، می­تواند باعث ایجاد همکاری و هم‌افزایی طرفین، در جهت کمک به استارتاپ­ها و توسعه فناوری و تجاری سازی فناوري‌ها و دانش‌هاي موجود شود.

وی پژوهشگاه صنعت نفت را متشكل از مجموعه‌ای از پژوهشگران و اعضای هیت علمی که از نخبگان و خبرگان این حوزه هستند دانست و اظهار کرد: وجود زیرساخت­های فنی، کارگاهی و آزمایشگاهی در این مجموعه فرصتی را برای استارتاپ­ها و فناوران حوزه نفت و گاز و پتروشیمی فراهم کرده است که اين شركت‌ها را قادر مي‌سازد، از این فرصت در جهت توسعه کسب و کار­ ، ایجاد ثروت و درآمدزایی از فناوری و تکنولوژی استفاده كنند.

توسعه اكوسيستم استارتاپي در صنعت نفت با همكاري پژوهشگاه

امیر عابدپور، رییس هییت مدیره شتاب دهنده آیتک در ادامه با بیان اینکه با حمايت و همراهي پژوهشگاه مي‌ توان اکوسیستم استارتاپی در صنعت نفت و گاز کشور را نهادينه كرد، تصريح كرد: امیدواریم در ایجاد تعامل میان استارت آپ ها و بدنهء صنعت نفت و گاز بتوانیم موانع رگولاتوری كه از جنس حقوقی و قانونی هستند را مرتفع سازیم .

ایشان در ادامه افزود: شتاب دهنده­ها همواره در مسیر طراحی و توسعه محصول و رفع نیازهای صنعت نفت وگاز برنامه­های منسجمی را در دستور كار خود دارند؛ که سعي خواهد شد متناسب با نیازهای موجود و اولویت‌دار، در شكل‌گيري و شتاب‌دهي به استارت‌آپ‌هاي فناورانه و نوآورانه‌ اي كه بتوانند اين نياز ها را مرتفع و در يك چشم‌انداز يك‌ساله به يك محصول دانش‌بنيان دست يابند گام برداريم.

نياز شركت‌هاي استارتاپي به حمايت همه‌جانبه نهاد‌هاي دولتي

دکتر هادی نیلفروشان، نماينده تام‌الاختيار شتاب‌دهنده ايده پردازان در مركز نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت، با بیان اینکه فرآيند همكاري ميان شتاب‌دهنده‌ها و پژوهشگاه رسما با انعقاد قرارداد طرفين و با آغاز هفته دولت رسميت پيدا كرده است، عنوان کرد: حركت شتاب‌دهنده‌ها به خصوص در صنعت نفت به طور جدي نيازمند حمايت دولت و نهاد‌هاي دولتي است و اميدواريم اينگونه قراردادها عملياتي شده و صرفا در سطح يك قرارداد باقي نماند.

وي افزود: بر همين اساس شركتهاي شتاب‌دهنده همواره نيازمند تعامل و همكاري با شركتهاي تابعه وزارت نفت و از جمله پژوهشگاه صنعت نفت مي‌باشند تا بتوانند فعاليت‌هاي خود را به منصه ظهور رسانند.

گفتنی است امضای موافقت نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و سه شتاب دهنده با هدف حمایت و توانمندسازی کارآفرینان و ایده پردازان خلاق در حوزه نفت و انرژی منعقد شده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت