پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در اجرای آیین نامه داخلی هیات امناء پژوهشگاه صنعت نفت، بیست و ششمین جلسه کمیسیون دائمی این مجموعه روز سه شنبه 25 شهریورماه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، گزارش عملکرد سال 98، ارائه گزارش حسابرسی صورت­های مالی سال منتهی به اسفندماه 98، ارائه بودجه تفصیلی اعتبارات هزینه ای سال 99 و در خواست تمدید و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از موضوعاتی است که در این جلسه مطرح شد.

دکتر توفیقی، در آغاز این جلسه کلید واژه اصلی پژوهشگاه را "اثربخشی" فعالیت های این مجموعه در صنعت نفت دانست و گفت: تمام همکاران همواره تلاش می کنند از طریق تولید دانش فنی مورد نیاز صنعت نفت به نحوی ارزش آفرینی کنند، تا در غیاب شرکت های خارجی، خللی در فعالیت­های این صنعتِ بزرگ ایجاد نشود.

ایشان افزود: امروز نه تنها جایگاه پژوهشگاه با اعتماد صنعت، مدیران و معاونین صنعت نفت به این مجموعه، بهتر درک شده، بلکه صنایع مختلف به موازات، حمایت های خود را نسبت به این مجموعه افزایش داده اند.

دکتر منصور بزمی، معاون امور فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در ابتداي این جلسه به دستاوردهای شاخص و کلان این مجموعه نظیر طرح پژوهشی هیدرات گازی، طرح ازدیاد برداشت در میدان رگ سفید، طرح کک سازی پالایشگاه بندرعباس، تولید حلال هگزان گرید خوراکی و پلیمری، ارزیابی و مقایسه عملکرد سامانه­های پوششی تولید داخل و مقایسه آن با نمونه های خارجی در شرکت نفت فلات قاره ایران و ممیزی فنی انرژی و استقرار سیستم مدیریت انرژی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

همچنین ایشان با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت بر تجاری‌سازی محصولات خود همواره تاکید داشته است، گفت: این مجموعه در طول سال­ها فعالیت، تجاری‌سازی بسیاری از دانش­های فنی خود را در دستور کار قرار داده است، که از آن میان می­توان به ساخت کاتالیست­های گوگردزدایی و فلززدایی از برش‌های سنگین (RCD) و هیدروکراکینگ، واگذاری دانش فنی نانو لوله‌های کربنی، دانش فنی کربن فعال و 17 مورد سنسورهای پرتابل اندازه گیری آلاینده­های زیست محیطی اشاره کرد.

وی در ادامه به فعالیت‌های این مجموعه در زمینه مسئولیت اجتماعی سازمان نيز اشاره کرد و گفت: افتتاح مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت، حضور شتابدهنده ها، خدمات مرکز به آنها، گروه های نوآور و طرح ملی میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های برترکشور را از اقدامات این مرکز تحقیقاتی در این حوزه دانست.

گفتنی است در بیست و ششمین جلسه کمیسیون دائمی که با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد معاونان، روسای پردیس سه گانه و برخی از مدیران پژوهشگاه و همچنین اعضای کمیسیون دائمی به صورت آنلاین در این جلسه حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت