پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار پژوهش و فناوری پژوهشگاه صنعت نفت

 

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: توربین سولارساترن مدل MDG۱۲۰۰ واحد بهره‎برداری شماره٣ با توانمندی نیروهای داخلی در شرکت نفت و گاز آغاجاری تعمیر و راه‎اندازی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری، ابراهیم پیرامون در این باره افزود: به منظور بهینه‎سازی تجهیزات فرآیندی و صیانت از سرمایه‎های ملی، توربین سولارساترن با ظرفیت اسمی ٢٤٠ هزار بشکه در روز به همت متخصصان داخلی شرکت و با استفاده از دانش بومی تکمیل و راه‎اندازی شد.

وی توضیح داد: توربین سولارساترن به دلیل آسیب و اشکالات فنی، سال‌های متمادی از مدار عملیاتی خارج شده بود و از قطعات سالم آن به عنوان یدکی توربین‎های مشابه استفاده می‎شد. بنابراین با وجود تحریم‎ها و تنگناهای موجود در بخش خرید تجهیزات خارجی، تعمیرات اساسی توربین در دستور کار قرار گرفت و با بهره‎گیری از تجربه و دانش‎کاری متخصصان داخلی تنها در ۱۰۰ روز کاری تعمیر و راه‎اندازی شد.

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری، سود و صرفه اقتصادی حاصل از انجام این عملیات را رقمی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: نوسازی و راه‎اندازی مجدد توربین سولارساترن در شرایط کنونی برگ زرین دیگری بر افتخارات صنعت نفت است،‌زیرا تامین یک دستگاه توربین در شرایط کنونی بسیار دشوار است و هزینه‎های گزافی دارد.

پیرامون اعتماد به کارشناسان و کارکنان جوان، خلاق و حمایت از کالای ساخت داخل را یکی از راه‎های برون‎رفت از مشکلات برشمرد و تصریح کرد: شرکت آغاجاری آمادگی انتقال این دانش را به دیگر شرکت‎های تابه وزارت نفت دارد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت