پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار پژوهش و فناوری پژوهشگاه صنعت نفت

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از انجام عملیات راهنمای کشتی، تعمیرات گوی شناور و ترمیم خطوط لوله خبر داد و گفت: بیشتر کارها با تکیه بر نیروی داخلی انجام می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‎های نفتی ایران، عباس اسدروز اظهار کرد: شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه خدمات فنی ‎و مهندسی منحصربه‌فرد است، به‌طوری‎که در بخش دریایی در سامانه‌های راهنمای کشتی شاید تنها جایی باشد که پایلوت کشتی را خود شرکت انجام می‌دهد و نیروهای متخصص نیز برای آینده آموزش دیده‌اند.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی همه نیروهای راهنمای کشتی از کشورهای غربی و شرقی در پایانه مهم و حیاتی حضور داشتند و حتی حاضر به انتقال این علم به کارمندان شرکت ملی نفت ایران نبودند، اما با اتکا به توان نیروی کار داخلی توانستیم از این انحصار خارج شویم.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه ۹۰ درصد تعمیرات گوی‌های شناور کشور از سوی شرکت پایانه‌ها راهبری می‌شود، ادامه داد: شرکت پایانه‌های نفتی در این زمینه صاحب سبک است و توانسته‌ایم این فرآیند را بومی کنیم و آمادگی ارائه مشاوره در این زمینه را داریم.

وی همچنین به تنوع سیستم‌های اندازه‌گیری در شرکت پایانه‌ها اشاره کرد و گفت: مجهزترین و متنوع‌ترین سامانه‌های میترینگ در این شرکت وجود دارد.

اسدروز همچنین درباره عملیات‌ ترمیم خطوط لوله تحت اختیار این شرکت گفت: برای ارزیابی وضع خطوط لوله به‌ویژه خطوط لوله زیردریایی، پروژه بازرسی خارجی و داخلی خطوط لوله را انجام دادیم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت