پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار پژوهش و فناوری پژوهشگاه صنعت نفت

 

مدیرعامل آب منطقه ای تهران:

بخش اضطراری تصفیه خانه ششم تهران تابستان 98 وارد مدار می شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: بخش اضطراری تصفیه خانه ششم تهران با ظرفیت یک متر مکعب در ثانیه تا تیر ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر  به نقل از صدا و سیما، سید حسن رضوی، با اشاره به رفع بخشی از مشکلات مالی و تامین ارز که سبب تعطیلی کارگاه شده بود، افزود: با رفع این مسائل کارگاه مشغول به کار است و کارها براساس زمانبدی تعیین شده در حال انجام است.

وی گفت: مرحله دوم این تصفیه خانه با ظرفیت ۷.۵ متر مکعب بر ثانیه حداکثر تا دو سال آینده وارد مدار خواهد شد که البته این بخش نیاز به ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد که اگر نیمی از آن در دو سال آینده به ما اختصاص یابد بخش دیگر آن را نیز از دیگر ظرفیت‌های شرکت آب منطقه‌ای و آبفای تهران تامین خواهیم کرد که این روند برنامه وارد مدار شدن بخش دوم محقق خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه سالانه ۲۵۰ هزار مهاجر به جمعیت تهران افزوده می‌شود، افزود: این مهاجرت‌ها در شرق، غرب، جنوب شرقی و غربی به صورت حاشیه نشینی‌های مدرن در قالب شهرک‌ها و یا مسکن مهر شکل گرفته و تامین وتوزیع آب شرب آن‌ها مسئله اصلی است که در این راستا وزارت نیرو از سال‌های قبل طرح‌های جامع آبرسانی پیش بینی کرده و تصفیه خانه ششم تهران یکی از همین طرح‌های بزرگ است.

رضوی با بیان اینکه این تصفیه خانه با ظرفیت نهایی ۱۵ متر مکعب در ثانیه تکمیل خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه تصفیه خانه در ارتفاع استقرار یافته ظرفت پمپاژ را در تهران کاهش می‌دهد و به وسیله تونل ۳۰ کیلومتری آب سد کرج را مستقیم از آبگیر این سد به محل تصفیه خانه انتقال خواهد داد بنابراین این تصفیه خانه به عنوان یک ظرفیت خانه جدید تعریف شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون هزار میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است، افزود: به منظور استفاده بهینه از سرمایه گذاری انجام شده این تصفیه خانه مراحل تکمیلی خود را طی خواهد کرد به ویژه برای تامین آب شرب در منطقه ۲۲ تهران که دارای ظرفیت جمعیتی بالاست.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با اشاره به عمق ۶۰ ساله سامانه انتقال و توزیع آب تهران گفت: اجرای این طرح سبب کاهش هزینه تمام شده آب و بالا رفتن ظرفیت انتقال تصفیه و توزیع خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت