پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مهندس صالح هندی دردیدار با رئیس پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد:

گس شیل و هیدرات، پروژه های موفق در همکاری پژوهشگاه و مدیریت اکتشاف

دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت و سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در دومین روز از بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران در غرفه پژوهشگاه دیدار کردند.

سید صالح هندی در حاشیه این دیدار با بیان اینکه مدیرت اکتشاف، پروژه های موفق زیادی را با پژوهشگاه داشته است گفت: گس شیل و هیدرات، دو پروژه از منابع غیر متعارف کشور هستند که با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت انجام می شوند و خوشبختانه می توان این دو پروژه را جزو پروژه های موفقی دانست که دستاوردهای خوبی را برای این مدیریت به همراه داشته است.

ایشان در همین راستا ادامه داد: چندین پروژه دیگر از طریق مناقصه به پژوهشگاه واگذار شده است که مطالعات مغان و کپه داغ را می توان از این نوع برشمرد.

هندی به طرح کیمیا نیزاشاره کرد و گفت: در طرح کیمیا مواد شیمیایی پر مصرف و استراتژیک صنعت حفاری بومی سازی می شود و در همین راستا بومی سازی چندین مورد از این مواد شیمیایی بر عهده مدیریت اکتشاف است که خوشبختانه بخش آزمایشگاهی و تست میدانی آن به خوبی انجام شده است و در این زمینه از خدمات پژوهشگاه به صورت صنعتی بهره مند می شویم .

دکترتوفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت نیز در مورد این دیدار افزود: همکاری با مدیریت اکتشاف یکی از نقاط قوت فعالیت های پژوهشگاه درحوزه بالا دستی بشمار می رود و در این دیدار درخصوص روند ادامه پروژه های مشترک نظیر طرح مروارید و هیدرات گازی نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت