پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

موافقت‌نامه آغاز به‌کار مطالعه آزمایشگاهی فرآیند ازدیاد برداشت پایه آبی و گاز در دو مخزن آسماری و بنگستان میدان دانان بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی امضا شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، جعفر توفیقی بعدازظهر روز جمعه ۱۳ اردیبهشت‌ماه در حاشیه آیین امضای موافقت‌نامه با شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تاکید بر اینکه بحث ازدیاد برداشت نفت و گاز از میدان‌های کشور یکی از اولویت‌های اصلی وزارت نفت به شمار می‌آید گفت: هم‌اکنون تکالیف سنگینی از طرف این وزارتخانه در مناطق مختلف کشور در خصوص بحث ازدیاد برداشت به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شده است.

وی به سابقه دیرینه پژوهشگاه صنعت نفت درباره ازدیاد برداشت نفت و گاز از میدان‌های نفت و گاز اشاره کرد و گفت: امیدواریم با دستیابی به فناوری‌های نو در این عرصه شاهد افزایش ضریب برداشت نفت و گاز باشیم.

براساس این گزارش، رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی نیز در حاشیه مراسم امضای موافقت‌نامه گفت: این شرکت در آینده برای حفظ و افزایش تولید گاز و نفت خود نیاز به استفاده از روش‌‎های نوین ازدیاد برداشت دارد، از این رو این موافقت‌نامه در همین راستا با تکیه بر تجربه‌های پژوهشگاه صنعت نفت امروز امضا شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با به نتیجه رسیدن طرح‌های مطالعاتی پژوهشگران صنعت نفت روی ازدیاد برداشت نفت از دو مخزن میدان دانان، نقشه راه خوبی برای توسعه دیگر میدان‌های قدیمی این شرکت ایجاد شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت