پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دکتر توفیقی در همایش پردیس بالادستی پژوهشگاه تاکید کرد:

ضرورت کاهش شکاف اطلاعاتی و تبادل تجربه ها در امر پژوهش

روز سه‌شنبه 23 مهرماه ، جلسه هم‌انديشي مسئولين طرح و پروژه‌هاي پرديس پژوهش و توسعه صنايع بالا‌دستي پيرامون موضوعات مرتبط با اين پرديس ، با حضور رييس پژوهشگاه، رئيس و جمعي از اندیشمندان و کارکنان این مجموعه برگزار شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، در اين هم‌انديشي با بيان اين‌كه فعاليت‌هاي اين پرديس بسيار كليدي و حايز اهميت مي‌باشد، تصريح كرد: اقدامات رئيس پرديس بالادستي همواره همسو با سياست‌هاي کلان پژوهشگاه بوده و در زمينه تعاملات خارج سازمان، مذاكرات و كيفيت خدمات، رقابت‌پذيري و چابك‌سازي گام های مناسبی برداشته‌ است.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در اين جلسه با اشاره به اينكه يكي از سياست‌هاي اين مجموعه توسعه فضاي گفتگو است، گفت: شركت در جلسات هم‌انديشي و ارايه ايده‌هاي جديد، منجر به ارزيابي و نقد فعاليت‌هاي مجموعه‌ها مي‌شود و مي‌توان از نتايج آن در پيشبرد اهداف و فعاليت‌هاي سازمان بهره‌مند شد.

وي ادامه داد: جلسات هم‌انديشي، بستر لازم برای کاهش شكاف‌هاي اطلاعاتي و مبادله تجربه‌ها برای ایجاد زير ساخت های مناسب را براي سازمان فراهم می سازد.

ايشان با تاكيد بر اينكه نتايج مثبت و منفي بدست آمده حاصل تلاش يك مجموعه مي‌باشد، تصريح كرد: همواره بر اين نكته اعتقاد دارم كه كاركنان مجموعه بايد نسبت به فعاليت‌هاي خود احساس مسئوليت داشته باشند از اين رو مجموعهء موفقيت‌ها، ناكامي‌ها و مشكلات متعلق به تمامي كاركنان است و نبايد صرفا نگاه‌ها معطوف به مديريت مجموعه باشد.

در ادامه اين جلسه دكتر كاظم‌زاده، رئيس پرديس بالادستي پژوهشگاه گزارشي اجمالی از عملكرد اين پرديس ارايه كرد و گفت: تعداد پروژه‌هاي جاري اين مجموعه هم‌اكنون 30 پروژه است كه به كارفرمايي شركت‌هايي نظير مديريت اكتشاف، مهندسي و توسعه نفت، مناطق نفت خيز جنوب، مناطق مركزي ايران و شركت نفت فلات قاره و ....... در حال انجام مي‌باشد .

كاظم‌زاده به پروپوزال‌هاي ارسالي به صنعت نيز اشاره كرد و افزود: 12پروپوزال هم‌اكنون آماده قرار داد مي‌باشد و 16 مورد در مرحله تصويب و 19 پروپوزال نيز در مرحله طرح موضوع است.

رئيس پرديس بالادستي به ديگر اقدامات اين پرديس نيز اشاره كرد و گفت: آينده‌پژوهي از ديگر اقداماتي است كه در اين مجموعه پيگيري مي‌شود كه از اين ميان مي‌توان به موضوعاتي نظير طراحي و پياده‌سازي سيستم مديريت يكپارچه چاه، ارزيابي منابع گاز متان و توليد آن از معادن زغال سنگ، بكارگيري نانو سيالات حفاري اشاره كرد.

ايشان در ادامه بر موفقيت‌هاي كسب شده پرديس بالادستي تاكيد كرد و افزود: انتخاب طرح شيل گازي به عنوان طرح برتر پژوهشي، ارايه دست‌آوردهاي طرح مرواريد به وزير نفت، كسب مقام سوم كشوري در جشنواره علمي شهيد طهراني مقدم و ارايه نتايج طرح دشت آبادان در كميته مشورتي شوراي عالي مخازن از مهم‌ترين دستاوردهاي اين پرديس محسوب مي‌شود.

گفتنی است در اين هم‌انديشي، چالش ها، مشکلات پیش رو و موضوعاتي نظير تامين اعتبار و تنظیم ترازنامه مالي پروژه ها، چالش‌هاي مرتبط با نيروي انساني، تخصيص منابع و امتيازات و تجهيزات بر اساس عملكرد افراد، ضرورت آموزش‌هاي هدفمند در زمينه فناوري‌هاي جديد و برگزاري همايش‌هاي علمی ساليانه مورد بحث و گفتگوی آزاد قرار گرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت