ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در سی و پنجمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی، کتاب "ترکیب اطلاعات، رویکردی نوین جهت تصمیم گیری در زمین شناسی، مهندسی معدن و نفت " که یکی از مولفین آن دکتر حمید صیفی، پژوهشگر پژوهشکده علوم زمین پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت می باشد در حوزه فنی- تخصصی مواد و معدن، با کسب بالاترین امتیاز به عنوان اثر شایسته تقدیر، انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این کتاب که در سال 98 توسط انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به چاپ سوم رسیده است، بیش از پنجاه روش ترکیب اطلاعات به همراه کاربردهای متنوعی در حوزه علوم زمین معرفی شده است؛ ترکیب اطلاعات (Data Fusion) دارای مفهومی نسبتا جديد است که با هدف اصلی ارتقای صحت تصمیمات و مدیریت عدم قطعیت مورد تاكيد قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که ابزار ترکیب اطلاعات برای رسیدن به این هدف اصلی، استفاده از اطلاعات چند سنجنده به جای اطلاعات یک سنجنده است؛ چرا که با ترکیب و تلفیق این نوع داده ها، از یک سو شناخت بهتری صورت گرفته و از سوی دیگر نتایج عملکرد سیستم‌ها بهبود می­‌یابد.

این گزارش می‌افزاید، معیارها و شاخص‌های سنجش کیفیت و استانداردهای جهانی مختلفی جهت انتخاب کتاب سال توسط داوران مورد بررسی قرار می‌گیرد که می­توان به مواردی نظیر، معیار نوآوری و خلاقیت ساختار، تأثیرگذاری کتاب در ارتقای سطح آگاهی علمی، پرداخت و نگاه و رویکرد کتاب، ارزشمندی کتاب و غنای محتوایی و استحکام و زیبایی نوشتار اشاره کرد.

برخورداری از قدرت اقناع و تأثیرگذاری عمیق بر مخاطب، اهمیت موضوع اثر، جایگاه اثر در جامعه، ارائه پژوهش عمیق و دقیق در خصوص موضوع مورد بررسی، استناد به منابع معتبر و بیان صریح، شفاف و مؤثر نویسنده از دیگر معیارهایی است که در انتخاب کتاب سال حائز اهمیت است.

گفتني است، کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، عنوان یک جایزه دوره‌ای سالانه ایرانی است که هر ساله توسط خانه کتاب ایران با تأیید نهایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امضای لوح تقدیر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر در حوزه های مختلف، با حضور رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا می­گردد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت