ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

با امضاء قرارداد میان پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی

عملیات برداشت داده های دریایی و نمونه برداری از آب و رسوبات دریای عمان آغاز شد

دكتر ناصر كشاورز فرج خواه، مدیر طرح مطالعه کمی و کیفی منابع هيدارت گازي درياي عمان، در حاشيه امضاء قرارداد فی مابین پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه ملي اقيانوس‌شناسي و علوم جوي، به روند اجراي اين طرح بزرگ اشاره كرد و گفت: در تعاملي كه با مديريت اكتشاف شركت ملي نفت ايران در زمينه مطالعات منابع هيدرات گازي انجام شد، مطالعه منابع هيدرات گازي درياي عمان در سال 1397در یک برنامه اجرایی به مدت 4 سال به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

وي با بيان اين‌كه در دو سال گذشته عمدتا مطالعات لرزه‌نگاري موضوع كاري محققين پژوهشگاه صنعت نفت بوده است تصريح كرد: اين طرح بزرگ 11 فاز فني را شامل مي‌شود كه دو فاز از اين فاز‌ها موضوع همكاري پژوهشگاه صنعت نفت با پژوهشگاه ملي اقيانوس‌شناسي و علوم جوی خواهد بود.

كشاورز به موارد همكاري طرفين در ادامه نيز اشاره كرد و افزود: برداشت داده‌هاي Multi beam echo sounder يكي از موضوعات اين همكاري مي‌باشد كه علاوه بر ترسیم نقشه بستر دریا و شناسایی عوارض بستر دریا، امکان شناسايي جریانات احتمالی گاز خروجی از بستر دریای عمان را نیز فراهم می سازد.

مدیر اين طرح، نمونه‌برداري از آب و رسوبات درياي عمان را بخش دیگر اين همكاري دانست و افزود: نمونه‌برداري از آب دريا و همچنين اندازه‌گيري خواص فيزيكي و شيميايي آن در نقاط مشخص شده در دستور كار طرفين قرار گرفته است كه بر همين اساس ورودي مناسب براي مدل‌سازي ترموديناميكي بدست خواهد آمد.

وي ادامه داد: خوشبختانه پژوهشگاه ملي اقيانوس‌شناسي از امكانات و تجهيزات مناسب این فعالیت ها بهره مند است و اميدواريم با دانش و پتانسيل موجود در پژوهشگاه صنعت نفت ، بتوانيم با اجرايي كردن اين قرارداد به نتايج مثبتي دست يابيم.

گفتني است قرارداد فاز دوم طرح پژوهشي هيدارت‌هاي گازي ميان پژوهشگاه صنعت نفت و اداره پژوهش و فناوري مديريت اكتشاف در سال 97 منعقد شد كه مهندس مجتبي عرباني به عنوان مدير طرح پژوهشي هيدرات گازي در مديريت اكتشاف بر اين پروژه نظارت دارند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت